Kolejne przypadki koronawirusa w świętokrzyskich szkołach

Data publikacji: 23.09.2020 10:26 / Data aktualizacji: 23.09.2020 12:21
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Kazimierz Mądzik - świętokrzyski kurator oświaty

Na zdjęciu: Kazimierz Mądzik - świętokrzyski kurator oświaty
Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Jak informuje Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty, w kilku przypadkach placówki czekają na decyzję sanepidu, w innych inspekcja uznała, że nie ma potrzeby, by przechodziły na nauczanie zdalne lub hybrydowe.

- Zespół Szkół w Rudkach, tam jest nauczyciel z pozytywnym wynikiem testu, a dwóch innych przebywa na kwarantannie. Placówka czeka na decyzję sanepidu czy jest konieczność pracy zdalnej. W Powiatowym Zespole Szkół w Chęcinach koronawirusa ma jedna uczennica, ale szkoła pracuje normalnie - mówi kurator.

Koronawirusa stwierdzono też u jednego nauczyciela w VI Liceum Ogólnokształcącym w Kielcach, ale tam sanepid również uznał, że nie ma potrzeby wprowadzania nauki zdalnej. Podobnie jest w I LO w Kielcach, tam jednak COVID-19 wykryto u jednego z uczniów. Na decyzję inspekcji czeka Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Kostki, gdzie zakażony jest jeden z uczniów.

- Szkoły, które pracowały w trybie hybrydowym, pracują tak nadal. To jest Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego oraz III i V Liceum i Szkoła Podstawowa nr 25 w Kielcach oraz oddział przedszkolny w Piotrkowicach, gmina Wodzisław - mówi Kazimierz Mądzik.

Do normalnej pracy wrócił dziś Powiatowy Zespół Szkół w Łopusznie. Tam COVID-19 wykryto u 18 nauczycieli, ale prawie wszyscy już wrócili do zdrowia.

Podobne wiadomości
Reklama