Kolejne punkty z testami na koronawirusa [LISTA]

Data publikacji: 24.08.2020 10:11
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Pixabay

W województwie świętokrzyskim od dziś test na obecność koronawirusa można wykonać w kolejnych siedmiu punktach pobrań. Jak informuje Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, dotychczas w naszym regionie takie punkty funkcjonowały w trzynastu miejscach.

- Nowe punkty pobrań wymazów w kierunku koronawirusa znajdują się w Busku-Zdroju, Jędrzejowie, Sandomierzu, Skarżysku-Kamiennej, Starachowicach, Włoszczowie i Chęcinach. Od 1 września taki punkt działał będzie także w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Myślę, że tych miejsc jak na potrzeby mieszkańców naszego województwa jest wystarczająca liczba i nie tworzą się przy nich duże kolejki, ale potrzeby są oczywiście coraz większe. Gdyby się jednak okazało, że jest potrzeba uruchamiania kolejnych takich miejsc i są chętni świadczeniodawcy, będziemy to rozpatrywać - mówi Beata Szczepanek.

Jednak jak przypomina rzecznik, bezpłatny test na obecność koronawirusa mogą wykonać określone grupy pacjentów.

- To osoby przebywające na kwarantannie, które własnym środkiem transportu mogą dojechać do punktu. Z takiego badania mogą również skorzystać pacjenci jadący do sanatorium. Przypomnę, że te osoby test powinny wykonać szóstego dnia przed przybyciem do uzdrowiska - dodała Beata Szczepanek.

Punkty, w których można wykonać test na obecność koronawirusa, znajdują się już m.in. w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu, Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Czerwonej Górze, Szpitalu Specjalistycznym w Sandomierzu i Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach. Testy wykonywane są również w Szpitalu Powiatowym w Staszowie oraz dwóch laboratoriach w Świętokrzyskim Centrum Onkologii. 

 
Reklama