Kolejne serca na nakrętki na Ponidziu

Data publikacji: 10.10.2020 09:54
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
10.10.2020 Skalbmierz. Metalowe pojemniki na nakrętki

10.10.2020 Skalbmierz. Metalowe pojemniki na nakrętki
Fot. UMiG Skalbmierz

Wzorem innych samorządów, czerwony, metalowy pojemnik w kształcie serca służący zbieraniu plastikowych nakrętek stanął także w Skalbmierzu. Został ustawiony na tamtejszym rynku.

Jak informuje Kamil Włosowicz - zastępca burmistrza, można tam wrzucać wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt, czy kolor. Mogą być np. po napojach, mleku, czy jogurtach.

- Należy pamiętać i uczulamy mieszkańców, żeby do pojemnika nie wrzucać innych przedmiotów. Mogą być to również zakrętki po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania - dodaje.

Dodaje, że nakrętki będą przeznaczane na cele charytatywne.

- W tym zakresie będziemy współpracować z Fundacją „Dajemy wybór” z Kazimierzy Wielkiej, która sukcesywnie w miarę zapełniania się pojemnika, będzie te nakrętki od nas odbierać i przeznaczać na cele związane z dotowaniem podopiecznych - zaznacza.

Akcja już cieszy się sporym powodzeniem, a pojemnik zapełnia się z każdym dniem.
W najbliższych dniach, serce na plastikowe nakrętki stanie także w Nowym Korczynie. Na prośbę burmistrza wyprodukowała je Fabryka Kotłów Sefako z Sędziszowa.

- Jesteśmy przekonani, że pojemnik będzie zapełniać się nie jeden raz, a nakrętki wspierać będą potrzebujących - zaznacza Paweł Zagaja, burmistrz Nowego Korczyna.

Jeden kosz waży około 120 kilogramów. Może zmieścić do 800 kilogramów nakrętek.

10.10.2020 Skalbmierz. Metalowe pojemniki na nakrętkiFot. UMiG Skalbmierz

Reklama