Kolejne szkoły uczą hybrydowo

Data publikacji: 06.10.2020 10:58
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Liceum Ogólnokształcące nr VII im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach

Liceum Ogólnokształcące nr VII im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kolejne szkoły w województwie z powodu pandemii przechodzą na nauczanie hybrydowe. Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty informuje, że sanepid podjął decyzję o czasowym odejściu od nauki stacjonarnej w przypadku 19 placówek oświatowych, kilka kolejnych czeka na stanowisko inspekcji.

- No niestety, trochę szkół nam przybyło, choć jednocześnie kilka placówek wróciło do normalnej pracy. Stacjonarnie uczą od dziś Szkoła Podstawowa w Masłowie, V Liceum Ogólnokształcące w Kielcach oraz Przedszkole nr 2 w Jędrzejowie – informuje Kazimierz Mądzik.

W pełni na nauczaniu zdalnym są obecnie dwie szkoły w regionie – to podstawówki w Ćmińsku oraz Micigoździe. Z kolei w Szkole Podstawowej w Słupi Jędrzejowskiej nauczanie zdalne objęło klasy 1-3. Jak informuje Kazimierz Mądzik, tam na razie nie ma potwierdzenia koronawirusa, ale grupa nauczycieli z placówki jest na zwolnieniu lekarskim. Kuratorium będzie przekonywało dyrekcję szkoły, by wysłała swoją kadrę na testy.

Jak mówi Kazimierz Mądzik nowymi placówkami, w których od dziś wprowadzono nauczanie hybrydowe, są zarówno szkoły podstawowe, jak i średnie.

- To jest Szkoła Podstawowa w Małogoszczu, gdzie jedna klasa ma nauczanie zdalne do 12 października. W domu pracuje też grupa uczniów Liceum Ogólnokształcącego nr VII im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach. Tam nauka hybrydowa potrwa do 9 października. Do końca tygodnia nauczanie zdalne ma też jedna klasa w Szkole Podstawowej w Bodzentynie. Tam jest zakażony uczeń – informuje kurator.

Kolejne placówki, w których wprowadzono nauczanie hybrydowe to między innymi Zespół Szkół Mechanicznych w Kielcach, Publiczna Szkoła Podstawowa w Marzyszu i Społeczne Liceum w Starachowicach.

Reklama