Kolejne szkoły uczą zdalnie

Data publikacji: 12.10.2020 13:29 / Data aktualizacji: 12.10.2020 13:32
Autor: Daniel Lenart , Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Niepubliczne Liceum Mistrzostwa Sportowego

Niepubliczne Liceum Mistrzostwa Sportowego
Kielce. 07.02.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Rośnie liczba szkół w naszym województwie, które z powodu koronawiursa uczą zdalnie. Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty informuje, że mimo wcześniejszych zapowiedzi, dziś część szkół nie wróciła do normalnego nauczania.

- Niestety nie wszystkie szkoły, które miały wrócić do normalnej pracy, zrobiły to. Przykładem jest chociażby Szkoła Podstawowa w Ćmińsku, gdzie nauka zdalna została przedłużona do 16 października. W sumie w regionie mamy na dziś 58 szkół. W większości z nich nauka odbywa się hybrydowo, to znaczy tylko jedna lub dwie klasy pracują z domu, reszta dzieci normalnie chodzi na lekcje do szkoły - mówi kurator.

Jak podkreśla, mimo objęcia Kielc czerwoną strefą, w stolicy województwa przybyło niewiele placówek, które z powodu koronawirusa musiały zrezygnować z nauki stacjonarnej.

- Niepubliczne Liceum Mistrzostwa Sportowego do tej pory nie było na nauce zdalnej, a teraz jest tam jedna klasa pracująca w domu. Poza tym jedna klasa uczy się zdalnie również w Szkole Podstawowej nr 8. I to tyle nowych przypadków wykrytych w kieleckich szkołach - informuje Kazimierz Mądzik.

Jak podkreśla, placówki oświatowe dbają o bezpieczeństwo uczniów, więc szansa, że do zakażenia dojdzie w szkole lub przedszkolu jest znikoma. Zwykle zachorowanie na COVID-19 to wina kontaktów poza placówką oświatową.

W powiecie koneckim trzy szkoły przeszły na nauczanie zdalne lub hybrydowe w związku z wykryciem COVID-19 u uczniów lub nauczycieli.

- Dwie klasy w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Stąporkowie przeszły na tryb nauczania zdalnego w związku z wykryciem zakażenia u nauczyciela - poinformował wicedyrektor Karol Banasik.

- Kwarantanna potrwa do 16 października, ale zdalna nauka prowadzona będzie tylko przez dwa dni. Od środy do piątku w związku z obchodami Dnia Edukacji Narodowej cała szkoła ma dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych - mówi wicedyrektor.

Jak informuje Michał Pękala, burmistrz Radoszyc, Szkoła Podstawowa w Kapałowie od piątku w całości przeszła na tryb nauki zdalnej z powodu wykrycia zakażenia u jednego z nauczycieli. We wtorek placówka wraca do nauki stacjonarnej.

Kolejną placówką, która wprowadziła hybrydowe nauczanie, jest Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Końskich, o czym informowaliśmy wcześniej.

Reklama