Kolejne wielkie sukcesy drużyny Geronimo Team z Wymysłowa

Data publikacji: 20.09.2020 20:04
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
20.09.2020. Regietów. IV Mistrzostwa Polski Hucułów. Na zdjęciu Ekipa Geronimo Team z posłem Krzysztofem Lipcem

20.09.2020. Regietów. IV Mistrzostwa Polski Hucułów. Na zdjęciu Ekipa Geronimo Team z posłem Krzysztofem Lipcem
Fot. Marek Biernat

Dwa złote medale i jeden brązowy wywalczyła drużyna Geronimo Team z Wymysłowa, w gminie Kazimierza Wielka, podczas IV Mistrzostw Polski Koni Rasy Huculskiej. W Regietowie na terenie Stadniny Koni "Gładyszów" w szranki stanęło około 50 jeźdźców z różnych części Polski.

W sobotnim konkursie w tak zwanej ścieżce huculskiej – czyli widowiskowej trasie z przeszkodami, w kategorii juniorów złoty medal zdobyła Gabriela Krzewińska na klaczy Suzi. Z kolei brąz zdobyła Wiktoria Zalenska na klaczy Orka-Kur. Zaś w niedzielnych skokach przez przeszkody w ekipie seniorów złoty medal zdobyła Oliwia Grelewicz.

Marek Biernat założyciel stadniny Geronimo Team podkreśla, że były to trudne zawody. Zaznacza, że ciężka praca zawodników drużyny z Wymysłowa, przełożyła się na wyniki, które w porównaniu ze stadninami państwowymi okazały się bardzo dobre.

- Spotkaliśmy się z bardzo silną stawką koni. Osoby mające duże zaplecze tak jak np. stadnina w Gładyszowie, z Poznania czy krakowska, te, które mają własną bazę sportową, halę, gdzie mogli trenować cały rok, one pokazały klasę. Było trudno - zaznacza.

Zawodnikom towarzyszyło wielu kibiców, którzy dopingowali ekipie z Wymysłowa. W tym gronie znalazł się poseł Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. W rozmowie z Radiem Kielce pogratulował doskonałego wyniku drużynie. Z kolei trenerowi Markowi Biernatowi podziękował za to, że zaszczepia wśród młodego pokolenia zamiłowanie do koni i do tej pięknej dyscypliny sportu.

- Występ świętokrzyskiej drużyny na ziemi małopolskiej zapisze historyczną kartę dla świętokrzyskiego sportu, ale przede wszystkim piękną kartę dla tych wszystkich, którzy są miłośnikami koni huculskich - powiedział.

W ubiegłym roku na mistrzostwach drużyna Geronimo Team uzyskała łącznie dwa złote medale. Pierwsze miejsce w kategorii juniorów otrzymała Jola Czopek z Kęt z województwa małopolskiego. Z kolei Oliwia Grelewicz z Drożejowic uzyskała tytuł Mistrza Polski Koni Huculskich w skokach przez przeszkody w kategorii Open.

IV Mistrzostwa Polski Koni Rasy Huculskiej odbyły się w ramach 26. Dni Huculskich. To cykliczna impreza, znana i ciesząca się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród hodowców koni.

Konie huculskie są bardzo starą rasą. To niewysokie, ale bardzo silne i wytrzymałe zwierzęta, o mocnej, szlachetnej budowie. Mają żywy temperament, ale są przy tym bardzo łagodne i przyjaźnie nastawione do człowieka.

Reklama