Kolejne zmiany w kursowaniu autobusów w Kielcach

Data publikacji: 20.11.2020 15:13
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Od soboty (21 listopada) Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach wprowadza kolejne zmiany w kursowaniu autobusów. Dotyczą one zarówno ograniczenia części kursów, zmian w rozkładach jazdy, a także zatrzymywania się na nowych przystankach.

Jak informuje instytucja, w związku z tym, że znacząco zmalała liczba przewożonych pasażerów, od soboty we wszystkie dni tygodnia zawieszone zostaje kursowanie autobusów linii nr 104 i 108, w soboty autobusów linii 23, a w soboty i niedziele linii 39.

Ponadto zmianie ulegną godziny kursowania podmiejskich linii 41 i 47. Także od soboty dla autobusów linii nr 14, 38, 47, 106, 109 jadących od ulicy Sandomierskiej w kierunku dworca autobusowego będą obowiązywać nowe przystanki „Sandomierska/Poleska” oraz „al. IX Wieków Kielc / Warszawska”. Dla autobusów linii N1, 11, 21, 25,będzie dodatkowo obowiązywał przystanek „al. IX Wieków Kielc / Warszawska”.

Dodatkowo, także w związku z mniejszą liczbą pasażerów, w dni robocze zmniejszona zostanie częstotliwość kursowania autobusów linii nr 35 i 46.

W dalszym ciągu nie kursują też autobusy bezpłatnych linii OZ i OW.

Tagi do tego wpisu
Reklama