Kolejni pacjenci trafiają do starachowickiego szpitala

Data publikacji: 16.10.2020 10:59
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Zdrowie
18.03.2020 Starachowice. Szpital

18.03.2020 Starachowice. Szpital
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Ponad 40 kolejnych pacjentów zakażonych koronawirusem trafiło w ciągu ostatniej doby do Szpitala Powiatowego w Starachowicach. Oznacza to, że w placówce przebywa już 125 osób chorych na COVID-19.

Małgorzata Kałuża, rzecznik lecznicy informuje, że zakażeni zostali przetransportowani z kilku świętokrzyskich szpitali.

- Obecnie w naszym szpitalu jest już zajęta ponad jedna trzecia wszystkich łóżek przeznaczonych dla zarażonych koronawirusem. W ciągu ostatnich 24 godzin do lecznicy przewieziono ponad 40 kolejnych chorych. Są to pacjenci ze szpitali w Czerwonej Górze, Staszowie i Kielcach - wymienia Małgorzata Kałuża.

Do szpitala w Starachowicach w ciągu minionej doby trafili też pacjenci skierowani z okolicznych przychodni podstawowej opieki medycznej przez lekarzy rodzinnych.

Jak wyjaśnia Małgorzata Kałuża, każdy pacjent, który jest przywieziony do lecznicy najpierw trafia na szpitalny oddział ratunkowy.

- Bardzo wytężona praca załogi. To oni dokonują segregacji medycznej pacjentów i kwalifikują do leczenia na poszczególnych oddziałach. Pacjenci przebywają zarówno na oddziałach wewnętrznych, kardiologicznym, zakaźnym czy chirurgicznych więc są rozlokowani dosyć równomiernie - dodała Małgorzata Kałuża.

Od wczoraj nie zmieniła się liczba pacjentów wymagających wspomagania oddechu respiratorem. Jest ich siedmiu. W sumie w tej lecznicy jest 330 łóżek dla chorych na COVID-19, z czego 29, to łóżka wyposażone w respiratory.

Reklama