Kolejni zakażeni w ostrowieckim szpitalu

Data publikacji: 08.10.2020 15:34
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
07.05.2020. Ostrowiec Świętokrzyski. Szpital Powiatowy w Ostrowcu Świętokrzyskim / Zespół Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim

07.05.2020. Ostrowiec Świętokrzyski. Szpital Powiatowy w Ostrowcu Świętokrzyskim / Zespół Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Coraz więcej pracowników Zakładu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. jest zakażonych koronawirusem. Tym razem, pozytywny wynik testu na obecność patogenu wykryto u personelu pielęgniarskiego na oddziale wewnętrznym pierwszym.

Jak informuje dyrektor naczelny lecznicy Andrzej Gruza, chodzi o sześć pielęgniarek, które były badane, po tym, jak zachorowali lekarze z oddziału wewnętrznego II.

– W związku z tym, te osoby musiały zostać z pracy w szpitalu wyeliminowane. Przebywają na kwarantannie w domu. Mamy teraz trudności ze skompletowaniem personelu. W związku z tym wstrzymaliśmy przyjmowanie pacjentów internistycznych na obu oddziałach wewnętrznych – mówi Andrzej Gruza.

Jak dodaje, na oddziale znajduje się stacja dializ, która w dalszym ciągu działa. Jak mówi Andrzej Gruza, spłynęły już wszystkie wyniki, jednak trzy są do powtórzenia. Chodzi o jednego lekarza z oddziału wewnętrznego II oraz o lekarza i pacjenta z oddziału wewnętrznego I.

Reklama