Kolejny kielecki uczeń zakażony. Klasa rozpoczyna zdalne nauczanie

Data publikacji: 10.09.2020 09:59
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
VII LO im. J. Piłsudskiego

VII LO im. J. Piłsudskiego
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kolejna kieleckie liceum przechodzi na nauczanie hybrydowe z powodu koronawirusa. Mowa o VII Liceum im Józefa Piłsudskiego.

Jak informuje Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty, w sumie trzy szkoły w regionie z tej przyczyny musiały całkowicie lub częściowo wrócić do nauczania zdalnego.

- Powiatowy Zespół Szkół w Łopusznie pracuje zdalnie, natomiast w dwóch szkołach w Kielcach pojedyncze klasy przeszły na nauczanie zdalne. Mowa o V Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Piotra Ściegiennego oraz Zespole Szkół nr 3, w skład którego wchodzi VII Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Piłsudskiego - mówi kurator.

Iwona Kijewska, dyrektor szkoły mówi, że przyczyną wprowadzenia nauki hybrydowej było stwierdzenie koronawirusa u jednego z uczniów.

- U jednego z uczniów wyszedł pozytywny wynik testu na obecność wirusa. Uczeń był w szkole tylko jeden dzień, 2 września. Potem pojechał do szpitala gdzie wykonano test, który wykrył koronawiursa. W związku z tym sanepid zdecydował, że klasa ma być na kwarantannie do soboty, do godziny 24.00 - wyjaśnia Iwona Kijewska.

Inspekcja uznała, że nie ma konieczności objęcia kwarantanną nauczycieli, bowiem w trakcie prowadzenia lekcji zachowywali dystans społeczny i ryzyko zakażenia jest znikome.

Podobne wiadomości
Reklama