Kolejny krok do fabryki felg w Kielcach

Data publikacji: 23.07.2021 13:53
Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: PAP
Kielce. Przedłużenie ulicy Olszewskiego. Teren, gdzie ma powstać fabryka włoskiego inwestora

Kielce. Przedłużenie ulicy Olszewskiego. Teren, gdzie ma powstać fabryka włoskiego inwestora
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Prezydent Kielc wydał decyzję środowiskową dla budowy fabryki felg aluminiowych firmy Cromodora Wheels. Włoski producent zamierza zainwestować w stolicy województwa świętokrzyskiego 100 mln euro.

Decyzja stanie się ostateczna, jeśli w ciągu 14 dni nikt nie odwoła się od jej treści i nie złoży odwołania do Samorządowego Kolegium Odwoławczego.

Decyzja środowiskowa da możliwość wystąpienia o dokumenty budowalne, czyli złożenia wniosku o warunki zabudowy i o pozwolenie budowlane.

Zakład Cromodora Wheels ma powstać na 10-hektarowej działce przy ulicy Olszewskiego w Kielcach. Kielecka fabryka będzie trzecią, która produkuje dla firmy. Jeden zakład usytuowany jest we Włoszech, a drugi w Republice Czeskiej.

Według informacji przekazywanych przez ratusz, włoska firma ma zainwestować w Kielcach blisko 100 mln euro. Zatrudnienie w zakładzie znajdzie między 300 a 400 osób, a kolejne 500 miejsc pracy pojawi się w przedsiębiorstwach kooperujących.

Produkcja ma ruszyć w 2022 r. Z informacji zamieszczonych w decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji wynika, ze maksymalna zdolność produkcyjna zakładu wyniesie 1,5 mln felg rocznie.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
adv adv
Wiadomości
Reklama