Kolejny krok do przebudowy mostu w Sandomierzu

Data publikacji: 10.06.2020 15:49
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
Sandomierz. Most na Wiśle

Sandomierz. Most na Wiśle
Fot. Radio Kielce

Przebudowa starego mostu na Wiśle w Sandomierzu i budowa ulicy Lwowskiej Bis uzyskała decyzję środowiskową. To duży krok do realizacji tej inwestycji, bo jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie prac.

Poseł PiS Marek Kwitek z PiS przestrzega, że z powodu epidemii wyłonienie firmy, która zajmie się wykonaniem prac może się wydłużyć do 9 miesięcy. Przewiduje, że w połowie 2021 roku zostanie podpisana umowa z wykonawcą i rozpoczęcie realizacji zadania.

Parlamentarzysta dodaje, że przebudowa mostu w Sandomierzu może być droższa i bardziej skomplikowana od budowy nowej przeprawy, która powstała w 2011 roku. Stary most jest w złym stanie technicznym i zostanie rozebrany, zostaną tylko filary, natomiast przęsła będą budowane od początku. Pod mostem biegną różne instalacje, które także wymagać będą wymiany lub konserwacji.

Nowy most wybudowany 9 lat temu kosztował 83 mln zł, teraz te koszty mogą być wyższe nawet o 30-40 proc. - stwierdził parlamentarzysta.

Pieniądze na przebudowę mostu i budowę drogi są zapewnione w budżecie państwa. Zakończenie inwestycji może nastąpić pod koniec 2024 roku.

Remont starego mostu na Wiśle w Sandomierzu miał się rozpocząć już kilka lat temu, jednak inwestycja nie znalazła się w programie budowy dróg krajowych i autostrad na lata 2014-2023 przygotowanym przez rząd PO - PSL.

Obecnie przez most w Sandomierzu przejeżdża około 21 tys. pojazdów na dobę. Stary most został zamknięty w 2013 roku.

Reklama