Kolejny krok do remontu starego mostu na Wiśle

Data publikacji: 05.10.2020 22:32
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
17.02.2018 Sandomierz. Most na Wiśle

17.02.2018 Sandomierz. Most na Wiśle
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Coraz bliżej do przebudowy starego mostu na Wiśle w Sandomierzu, zamkniętego dla ruchu 7 lat temu ze względu na zły stan techniczny. Projekt przebudowy tego obiektu powstał w 2011 roku, jednak inwestycja nie znalazła się w programie budowy dróg krajowych i autostrad, przygotowanym przez rząd PO-PSL.

Dwa lata temu decyzją rządu zdecydowano, by przeprawę wyremontować.

Marek Kwitek, poseł Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że zgodnie z przyjętym nowym harmonogramem prac, w ciągu kilku najbliższych dni ogłoszony zostanie przetarg na przebudowę mostu w systemie „Zaprojektuj i zbuduj”.

Stary most na Wiśle w Sandomierzu zostanie rozebrany. Zostaną tylko filary, natomiast przęsła będą budowane od początku. Pod mostem biegną różne instalacje, które także wymagać będą wymiany lub konserwacji. Prace finansowane będą z budżetu państwa.

Marek Jońca, członek zarządu województwa świętokrzyskiego stwierdził, że dobrze byłoby, gdyby remont starego mostu zbiegł się z budową ulicy Lwowskiej bis, bo wtedy problem wzmożonego ruchu na drodze krajowej nr 77 zostałby kompleksowo rozwiązany.

Natomiast poseł Marek Kwitek uważa, że nie da się jednocześnie realizować przebudowy mostu i budowy ulicy, ale jest spokojny o powstanie drogi, ponieważ, jak podkreśla, decyzja środowiskowa została wydana zarówno na remont mostu, jak i na Lwowską bis i inwestycja będzie prowadzona etapami.

Remont mostu ma zakończyć się pod koniec 2023 roku.

W ciągu dobry przez most w Sandomierzu przejeżdża ponad 20 tysięcy pojazdów.

Reklama