Kolejny pacjent z COVID-19 w szpitalu w Czerwonej Górze

Data publikacji: 25.09.2020 13:33
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Czerwonej Górze

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Czerwonej Górze
Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Czerwonej Górze trafił dzisiaj pacjent zakażony koronawirusem. To już szósta w tym tygodniu osoba zarażona SARS-CoV-2.

 Youssef Sleiman, dyrektor lecznicy informuje, że mimo to, szpital funkcjonuje normalnie.

- Jeden z tych pacjentów leży na oddziale intensywnej terapii medycznej, a pozostali na oddziałach płucnych i oddziale wewnętrznym. Na razie radzimy sobie z sytuacją, ale w całym szpitalu mamy tylko 11 izolatek, w których mogą przebywać zakażeni koronawirusem - mówi Youssef Sleiman.

Jak dodaje dyrektor, w lecznicy stosowane są dodatkowe obostrzenia, co na razie pozwala ustrzec się przed zakażeniem personelowi.

- Na razie na szczęście wśród personelu nie mamy zakażeń koronawirusem i mam nadzieję, że tak pozostanie. Jednak trudno dziś przewidzieć, jak sytuacja będzie wyglądała za tydzień, czy za miesiąc, ponieważ spodziewamy się wzrostu liczby zachorowań - dodał dyrektor Sleiman.

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Czerwonej Górze, podobnie jak w innych świętokrzyskich szpitalach, nadal obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin.

Reklama