Kolejny przetarg na budowę nowej siedziby „Kubusia”. Czas nagli, bo w tle jest unijne dofinansowanie

Data publikacji: 17.02.2021 21:24
Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: TVP3 Kielce
Koncepcja architektoniczna nowej siedziby Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Wizualizacje.

Koncepcja architektoniczna nowej siedziby Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Wizualizacje.
Fot. Pracownia Architektoniczna Cezary Furmanek /

Jest zielone światło dla ponownego ogłoszenia przetargu na budowę nowej siedziby Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”. W środę Sąd Okręgowy w Kielcach odrzucił skargę zwycięskiego konsorcjum w sprawie unieważnienia pierwszego przetargu. Sprawa ciągnęła się blisko rok.

Dawna kuźnia i dom starosty na kieleckim Wzgórzu Zamkowym. Stoją i niszczeją. A zgodnie z planami miasta do końca tego roku miały stać się nową siedzibą Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”. Niestety, mimo rozstrzygniętego rok temu przetargu, prace budowlane nie mogły się rozpocząć. Bo najpierw odwołała się firma, której oferta była na drugim miejscu, a gdy przetarg unieważniono – odwołał się także zwycięzca. Ostatecznie sprawa trafiła do sądu.

- W dniu dzisiejszym sąd skargę na orzeczenie Krajowej Izby Gospodarczej oddalił – powiedział sędzia Tomasz Durlej, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Kielcach.

Taka decyzja pozwala kieleckim urzędnikom na ponowne ogłoszenie przetargu – informuje TVP3 Kielce. Procedury mają rozpocząć się już w czwartek. Czas nagli, bo na budowę nowej siedziby teatru miasto otrzymało unijne dofinansowanie.

Koncepcja architektoniczna nowej siedziby Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Wizualizacje.Fot. Pracownia Architektoniczna Cezary Furmanek /

- Procedura przetargowa będzie polegała na tym, że musimy zaktualizować kosztorys i w tym samym czasie będzie przygotowywana specyfikacja – tłumaczy Bożena Szczypiór, wiceprezydent Kielc.

Projekt nowej siedziby „Kubusia” wybrano w 2015 roku. W planach jest modernizacja istniejących już budynków i dobudowanie łącznika. Kompleks będzie miał blisko 2 tys. metrów kw. powierzchni użytkowej. Na widowni dużej sceny zasiądzie prawie 150 widzów.

 W nowej siedzibie teatru – poza dwiema scenami i garderobami dla aktorów – powstaną także bufet, zaplecze sanitarne, szatnie i kasy biletowe. W pierwszym przetargu zwycięzca oszacował wartość inwestycji na niecałe 33 mln zł.

Przy ulicy Dużej 9 w Kielcach Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” mieści się od ponad 40 lat.

adv adv
Wiadomości
Reklama