Koło Młodych Gospodarczy idzie w ślady pań

Data publikacji: 20.06.2021 14:23
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
20.06.2021 Ostrowiec Świętokrzyski. Koło Młodych Gospodarczy. Na zdjęciu od lewej Michał Suska, Bartosz Kaczmarczyk, Piotr Dąbrowski, Dawid Kusal, Hubert Gumuła, Marcin Krowiński

20.06.2021 Ostrowiec Świętokrzyski. Koło Młodych Gospodarczy. Na zdjęciu od lewej Michał Suska, Bartosz Kaczmarczyk, Piotr Dąbrowski, Dawid Kusal, Hubert Gumuła, Marcin Krowiński
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Są uczniami liceów i techników, mają różne pomysły na życie i zainteresowania, ale połączyła ich wspólna pasja – gotowanie. Nastolatkowie z Żernik i Modliborzyc w gminie Baćkowice, podpatrując miejscowe koła gospodyń wiejskich, postanowili założyć swoją organizację – Koło Młodych Gospodarzy.

Chłopcy spotykają się co sobotę lub w piątkowe wieczory w wiejskiej świetlicy.

Marcin Krowiński mówi, że jest tam kuchnia z prawdziwego zdarzenia, która daje możliwość realizacji gastronomicznych fantazji. 

- Na początku gotowaliśmy dla siebie. To były proste przepisy. Potem zainspirowani kołami gospodyń postanowiliśmy im pomóc. Jeździli z nimi na różne wydarzenia podpatrując kulisy ich działalności. Później założyliśmy swoją stronę na portalu społecznościowym, aby tam zaznaczyć  obecność i dzielić się efektami weekendowych spotkań - opowiada.  

Hubert Gumuła cieszy się, że ich dania i wypieki smakują. Panowie potrafią przygotować różne  smakołyki np. ciasto rafaello, chlebek cynamonowy, gofry, krokiety czy meksykańskie tacos. W przyszłości zamierza się doskonalić i włączyć do przepisów nowe składniki. 

Głową całej kuchni jest Dawid Kusal, który informuje, że zanim gospodarze spotkają się w świetlicy, wcześniej ustalają, co będą przygotowywać.  

Sam uwielbia pizzę na różne sposoby. Uważa, że w gotowaniu najciekawsze jest eksperymentowanie ze składnikami, dzięki czemu powstają nowe potrawy. Na zakupy chodzą wspólnie, pomagają im także rodzice.  

W kole aktywnie działa sześć osób. Młodzi gospodarze zaskoczeni są popularnością ich strony w serwisie społecznościowym. Ich działalność obserwuje ok. 400 osób.  

Reklama