Kombatanci przed Świętami otrzymali paczki

Data publikacji: 23.12.2020 08:55
Kategoria: Strefa munduru /Źródło: ŚWOT
23.12.2020 Kielce. Paczki żywnościowe dla kombatantów przygotowane przez Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Kielcach

23.12.2020 Kielce. Paczki żywnościowe dla kombatantów przygotowane przez Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Kielcach
Fot. ppor. Daniel Woś / ŚBOT

22 grudnia br. Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Kielcach przekazał 10. Świętokrzyskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej ,,Paczki Bożonarodzeniowe” z żywnością dla kombatantów z województwa świętokrzyskiego.

Akcja jest inicjatywą Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Natomiast za rozdysponowanie paczek żywnościowych odpowiedzialne są Wojska Obrony Terytorialnej.

Żołnierzom 10. ŚBOT przekazano paczki z polskimi produktami żywnościowymi które trafią  do weteranów z Kielc i z terenu województwa świętokrzyskiego.

23.12.2020 Kielce. Przekazywanie świątecznych paczek dla por. Jerzego Zawadzkiego ps. „Mały”Fot. ppor. Daniel Woś / ŚBOT

W przygotowanych paczkach  znalazły się produkty z długim terminem przydatności, wytworzone w kraju ze specjalnym oznaczeniem „Produkt polski”. Wszystkie niezbędne artykuły, które trafią teraz do weteranów, zostały nieodpłatnie przekazane przez krajowych producentów żywności.

Jedną ze świątecznych paczek żołnierze przekazali Powstańcowi Warszawskiemu por. Jerzemu Zawadzkiemu ps. „Mały” mieszkającemu na terenie Kielc.

- Dziękuję bardzo za bożonarodzeniowe życzenia i pamięć ale przede wszystkim za chwile rozmowy w tym trudnym czasiedodał por. Jerzy Zawadzki ps. „Mały”

Nie była to pierwsza inicjatywa tego typu podejmowana przez świętokrzyskich Terytorialsów. Od początku walki z pandemią żołnierze 10. ŚBOT systematycznie dostarczali paczki żywnościowe i gotowe posiłki do weteranów i osób starszych na terenie całego województwa świętokrzyskiego.

Reklama