Komedia na scenie Bazy Zbożowej

Data publikacji: 01.08.2020 12:08
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura
„Księżniczka na opak wywrócona” - teatr The M.A.S.K.

„Księżniczka na opak wywrócona” - teatr The M.A.S.K.
Fot. materiały prasowe

Spektakl pod tytułem „Księżniczka na opak wywrócona” będzie można obejrzeć w sobotę 1 sierpnia na scenie w Bazie Zbożowej. O godzinie 19 w małej hali gościnnie wystąpi teatr The M.A.S.K. z Bielska Podlaskiego. Zespół najchętniej sięga po komedię.

Historia, która zostanie zaprezentowana na scenie dzieje się w księstwie Parmy w XVII wieku. Książę Parmy, Roberto i księżniczka Mantui, Diana są w sobie szaleńczo zakochani lecz z powodu konfliktu między ich rodami nie mogą być ze sobą. Książę obmyśla więc „genialny plan” uprowadzenia księżniczki, nic jej o tym nie mówiąc. Wykonanie zadania zleca mało rozgarniętemu, ale wiernemu Lisardo. Wszystko się jednak komplikuje, gdy zamiast księżniczki porwana zostaje służąca. 

The M.A.S.K. został założony w Bielsku Podlaskim w 2012 roku przez Mateusza Sacharzewskiego (absolwent Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, wydział aktorski).

W The M.A.S.K. działa kilka zróżnicowanych wiekowo grup. Łącznie około 40 osób. Zespół trzykrotnie występował gościnnie dla Polonii w Brukseli, dwukrotnie uczestniczył w Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Studenckich „The Mask” w Tbilisi w grudniu 2018 i 2019 roku. Z sukcesami, do Polski wrócili z nagrodą dla najlepszego aktora drugoplanowego, najlepszej aktorki pierwszoplanowej i najlepszego aktora komediowego.

Do obejrzenia spektaklu zachęca zachęca Dorota Anyż, prezes Fundacji Studio TM, prowadzącej Teatr Zbożowy.

- Spektakl jest grany w ramach Budżetu Obywatelskiego. Projekt nosił nazwę „Teatr po Szkole” - mówi.

Wstęp jest wolny. Ilość miejsc ograniczona z powodu pandemii. Kto nie zdąży sztuki zobaczyć w sobotę, będzie miał na to szansę w niedzielę, 2 sierpnia. Będzie ona prezentowana na rynku w Chęcinach w ramach II Festiwalu Teatralnego „OTE”. O godzinie 15 pokazany zostanie „Kurdeflak” w wykonaniu Teatru Zbożowego, a o godz. 17 - „Księżniczka na opak wywrócona” w wykonaniu Teatru The M.A.S.K.

Tagi do tego wpisu
Reklama