Komisja finansów pozytywnie o zmianach w strefie płatnego parkowania

Data publikacji: 20.04.2021 22:40
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Radni komisji finansów publicznych kieleckiej rady miasta pozytywnie zaopiniowali projekt uchwały o poszerzeniu i zwiększeniu opłat w strefie płatnego parkowania.

Nadal ma obowiązywać bezpłatne, pierwsze 45 minut. Pierwsza godzina też pozostanie bez zmian. Ma kosztować 2 złote, druga 2,40 zł., a trzecia 2,80 zł. Natomiast od czwartej powraca stawka podstawowa. Dodatkowo przybędzie 50 miejsc parkingowych na placu Wolności, który również ma zostać włączony do strefy.

Pojawiła się też propozycja preferencyjnych stawek dla osób płacących podatki w stolicy województwa świętokrzyskiego - poinformowała Katarzyna Suchańska, przewodnicząca komisji.

- Należy to uznać za dobry pomysł, który mam nadzieję, w niedalekiej przyszłości zostanie zaakceptowany przez służby prezydenta - stwierdziła. 

W strefie bezpłatnie będą parkować pojazdy elektryczne. Zwolnieniu z tego obowiązku nie będą podlegać hybrydy, które dotychczas były objęte ulgami.

Do strefy ma też zostać włączony plac Niepodległości przy dworcu PKP. Ponadto, w związku z nieprzedłużeniem dzierżawy parkingu na placu Wolności spółce miejskiej Rejonowemu Przedsiębiorstwu Zieleni i Usług Komunalnych, również ten teren znajdzie się w strefie płatnego parkowania. Zdaniem radnych, proponowana już w ubiegłym roku miesięczna opłata w wysokości 3 tys. złotych była nie do przyjęcia.

Zmianami w strefie płatnego parkowania w Kielcach, radni zajmą się na czwartkowej sesji.

Reklama