Komisja wyjaśniła sprawę miejsca zamieszkania Przewodniczącego Rady Powiatu Opatowskiego

Data publikacji: 16.09.2021 12:36
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Wacław Rodek - przewodniczący Rady Powiatu Opatowskiego

Na zdjęciu: Wacław Rodek - przewodniczący Rady Powiatu Opatowskiego
Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Wszystko wskazuje na to, że Przewodniczący Rady Powiatu Opatowskiego Wacław Rodek, nie utraci mandatu i pozostanie na stanowisku.

Komisja rewizyjna zakończyła prace nad sprawą dotyczącego jego rzeczywistego miejsca zamieszkania. Jak informowało Radio Kielce, anonimowe pismo z prośbą o zbadanie sytuacji trafiło do wojewody świętokrzyskiego. Według skarżącego, przewodniczący posiada dom w Ostrowcu Świętokrzyskim, w którym zamieszkuje. Z kolei w Tarłowie prowadzi gabinet weterynaryjny, gdzie posiada lokal mieszkalno-użytkowy. 

Zdaniem komisji rewizyjnej, która zajęła się sprawą ze wszystkich zdobytych dokumentów wynika, że przewodniczący zamieszkuje w Tarłowie, a więc w powiecie opatowskim. Potwierdziła to także wizja lokalna na miejscu, gdzie zastano przedmioty codziennego użytku. Były też rozmowy ze świadkami, z których nie wszyscy do końca zgadzali się, że Wacław Rodek posiada swoje centrum życiowe w Tarłowie. Wiążące były jednak opinie wójta i sołtysa wsi oraz bezpośredniego sąsiada. 

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Kazimierz Żółtek informuje, że postępowanie w tej sprawie już się zakończyło. Wacław Rodek na zakończenie przejrzał wszystkie dokumenty i nie zgłosił żadnych uwag. 

Opinia komisji rewizyjnej jest dla przewodniczącego rady korzystna. Mówi o dowodach, które wskazują na zamieszkiwanie w powiecie opatowskim. Ostatnim krokiem w tej sprawie będzie głosowanie wszystkich radnych podczas sesji. Uchwała będzie podejmowana w sprawie odmowy stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego. Projekt uchwały jest już gotowy, będzie przedmiotem obrad 20 września, czyli w najbliższy poniedziałek. 

Reklama