Kompleks sportowy w Nowinach oficjalnie otwarty „Spełnia europejskie wytyczne”

Data publikacji: 26.09.2020 17:51
Autor: Kamil Król / Kategoria: Wiadomości z regionu
26.09.2020 Nowiny. Uroczyste otwarcie nowej siedziby klubu GKS Nowiny. Wstęgę przecinają (od lewej): Radosław Szmalec - kapitan GKS Nowiny i Przemysław Cichoń - prezes klubu

26.09.2020 Nowiny. Uroczyste otwarcie nowej siedziby klubu GKS Nowiny. Wstęgę przecinają (od lewej): Radosław Szmalec - kapitan GKS Nowiny i Przemysław Cichoń - prezes klubu
Fot. Kamil Król / Radio Kielce

W Nowinach uroczyście otwarto nową siedzibę klubu piłkarskiego GKS. Oficjalne otwarcie zmodernizowanego miejscowego stadionu miało miejsce wprawdzie dwa lata temu, ale w ostatnim czasie trwały dalsze prace przy obiekcie.

Niedawno udostępniono do użytkowania sportową część rozbudowanego ośrodka kultury. To tu znajdują się szatnie dla piłkarzy, gabinet masażysty, pokoje trenerów i sędziów oraz siedziba GKS Nowiny, klubu z ponad 45-letnią tradycją.

Jak mówi Paweł Golański, były reprezentant Polski i piłkarz Korony Kielce, obiekty w Nowinach w niczym nie ustępują tym najlepszym w Europie.

- Bardzo dobrze, że są tu osoby, które chcą, żeby ten piękny kompleks miał zastosowanie i był wykorzystywany. Miejmy nadzieję, że coraz więcej dzieci i młodzieży będzie chciało korzystać z tych obiektów, bo o to w tym wszystkim chodzi, żeby najmłodsi nie siedzieli w domu, ale przychodzili tutaj i realizowali swoje pasje i marzenia. Niewątpliwie ten obiekt spełnia europejskie wytyczne - zaznaczył.

Sebastian Nowaczkiewicz, wójt gminy Sitkówka-Nowiny podkreśla, że kompleks sportowy to duma dla całej gminy.

- Jego budowę rozpoczęliśmy od infrastruktury, bo to jest podstawowa sprawa, żeby stworzyć warunki do rozwoju sportu, a piłki nożnej w szczególności. Chcemy też piłkarsko rozwijać Nowiny i stworzyć odpowiednie możliwości do szkolenia młodzieży, żeby ona tu na miejscu się wychowywała. Postawiliśmy też na rozwój liceum sportowego. Działa ono już drugi rok i skupia obecnie 96 uczniów - podkreśla.

Otwarciu obiektu w Nowinach towarzyszyło podpisanie porozumienia pomiędzy klubami o współpracy w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży w piłce nożnej oraz listu intencyjnego dotyczącego organizacji międzynarodowego turnieju piłkarskiego młodzieży w 2021 roku.

Reklama