Komplet punktów albo degradacja. Korona gra o wszystko

Data publikacji: 02.07.2020 17:47
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
06.12.2019 Kielce. Mecz Korona Kielce - Arka Gdynia

06.12.2019 Kielce. Mecz Korona Kielce - Arka Gdynia
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Jeżeli piłkarze Korony Kielce myślą poważnie o utrzymaniu się, muszą wygrać piątkowe spotkanie z Arką Gdynia. Mecz 34. kolejki PKO Ekstraklasy rozpocznie się na Suzuki Arenie o godzinie 20.30.

- Ambicji na pewno nam nie zabraknie. My już nie mamy innego wyjścia. Musimy wyjść i po prostu zdobyć trzy punkty, choć zadanie nie będzie łatwe. „Arkowcy” też bardzo dużo zdrowia zostawiają na boisku. Mam nadzieję, że to będzie fajny mecz, a my zdobędziemy nie jedną, a może dwie-trzy bramki więcej niż rywale. Bardzo bym sobie tego życzył – podkreśla skrzydłowy „żółto-czerwonych” Jacek Kiełb.

W piątkowym meczu z Arką Gdynia szkoleniowiec kielczan Maciej Bartoszek będzie mógł skorzystać z większości zawodników, zabraknie jedynie Marcina Cebuli, który w spotkaniu z Górnikiem Zabrze obejrzał czerwoną kartkę, a później komisja ligi zawiesiła go na trzy mecze.

- Do zdrowia wracają chłopcy po kontuzjach. W tym tygodniu trenował już z nami Mateusz Sowiński, jakiś czas temu ćwiczenia wznowił Piotr Pierzchała - wyjaśnia Maciej Bartoszek.

Mecz 34. kolejki PKO Ekstraklasy Korona Kielce – Arka Gdynia w piątek o godzinie 20.30 na Suzuki Arenie. Transmisja spotkania na antenie Radia Kielce, a relację będzie można śledzić na naszej stronie internetowej.

Reklama