Konarski o wsparciu dla rolników

Data publikacji: 07.07.2020 18:03
Kategoria: Wiadomości z regionu
Radny Artur Konarski

Radny Artur Konarski
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Polscy rolnicy dotknięci ekonomicznymi skutkami epidemii koronawirusa będą mogli skorzystać z dodatkowego świadczenia odszkodowawczego pochodzącego z unijnych środków. Na ten cel trafi 1 mld zł, ze środków przyznanych Polsce w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Jak mówi Artur Konarski, radny sejmiku województwa, każda pomoc dla rolników jest niezwykle istotna. Wiceprzewodniczący Solidarności Rolników Indywidualnych Regionu Świętokrzyskiego podkreśla, że wiele środowisk rolniczych, w tym także związkowcy zgłaszali konieczność pomocy m.in. producentom mleka, wołowiny, drobiu, czy roślin, którzy ponieśli straty w ostatnim czasie.

- Każda pomoc jest dobra i ważna. Z tak poważną epidemią, która wpływa na gospodarkę, a także produkcję rolną musimy mierzyć się po raz pierwszy, jest to dla nas zupełnie nowa sytuacja. Uważam jednak, że państwo działa dobrze. Zwłaszcza porównując tę sytuacje do tej z okresu kryzysu gospodarczego za rządów PO-PSL, kiedy zarówno rolnicy, jak i przedsiębiorcy nie mogli liczyć na wsparcie - zaznacza.

Na wsparcie z puli 1 mld zł mogą liczyć przede wszystkim branże uzależnione od eksportu. Chodzi m.in. o producentów wołowiny, wieprzowiny, mięsa drobiowego, baraniny, jagnięciny i produktów mlecznych, a także o producentów roślin ozdobnych.

Reklama