Koncert gwiazd z okazji urodzin Jacka Cygana zakończy Festiwal Filmów i Spotkań Niezwykłych

Data publikacji: 06.07.2020 06:56
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Kultura
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Sandomierz. 05.05.2018 / Fot. Krzysztof Bujnowicz / Radio Kielce

W Sandomierzu zakończy się dzisiaj pierwsza edycja tegorocznej odsłony Festiwalu Filmów i Spotkań Niezwykłych.

Od piątku festiwalowa publiczność może uczestniczyć w projekcjach i spotkaniach, a dla dzieci zorganizowano warsztaty filmowe. Następnie festiwal przeniesie się do Internetu i tak będzie do świąt Bożego Narodzenia.

Wydarzeniem podsumowującym pierwszą część Festiwalu Filmów i Spotkań Niezwykłych w Sandomierzu będzie dzisiejszy koncert z okazji urodzin Jacka Cygana. Wezmą w nim udział jego przyjaciele, w sumie kilkunastu znanych wykonawców.

Na scenie zaśpiewają m.in. Stanisław Soyka, Jerzy Filar, Grzegorz Markowski, Katarzyna Zielińska, Anna Jurksztowicz, Krzysztof Materna, Andrzej Poniedzielski, a zagra Kameleon Quintet.

- To będzie niezwykłe wydarzenie, artyści po długiej przerwie spowodowanej epidemią będą mogli wyjść na scenę. Jestem przekonana, że  ich energia przełoży się na atmosferę koncertu, tak samo jak i postać Jacka Cygana. On emanuje miłością do świata i do drugiego człowieka, publiczność w Sandomierzu także to odczuje - powiedziała Katarzyna Kubacka-Seweryn, dyrektor Festiwalu Filmów i Spotkań Niezwykłych.

Koncert nosi tytuł „Kocham się w życiu… jak w kinie”. Rozpocznie się o godzinie 20.30 na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Sandomierzu. Może w nim wziąć udział do 150 osób. Wydarzenie będzie zarejestrowany i udostępnione online.

Reklama