Koncert na cztery ręce. Kolejna odsłona „Chopinowskich inspiracji”

Data publikacji: 31.07.2021 07:22
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura
Novi Piano Duo

Novi Piano Duo
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Utwory Fryderyka Chopina, Ignacego Jana Paderewskiego, Maurycego Moszkowskiego oraz Maurice’a Ravel’a zabrzmią dziś wieczorem w ogrodzie włoskim Dawnego Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach. Będzie to kolejna, trzecia już osłona koncertowego cyklu „Chopinowskie inspiracje”.

Tym razem wystąpi duet fortepianowy - Novi Piano Duo, utworzony w 2018 roku przez Annę Wielgus i Grzegorza Nowaka, absolwentów krakowskiej Akademii Muzycznej. Obecnie artyści są związani z Zespołem Państwach Szkół Muzycznych w Kielcach, gdzie pracują jako nauczyciele, co nie przeszkadza im w prowadzeniu ożywionej działalności koncertowej w Polsce i za granicą. Duet występował na estradach we Włoszech, Monako, Niemczech, Izraelu i Kuwejcie. Artyści są też laureatami wielu prestiżowych konkursów pianistycznych w kategorii duetów.

Artur Jaroń, gospodarz koncertów zapowiada, że program wieczoru będzie roztańczony.

- Zaczniemy od mazurków Fryderyka Chopina, a wiec formy tanecznej, którą zagra Anna Wielgus. To będzie ten element solowy i chopinowski. Natomiast potem zabrzmią już utwory Ignacego Jana Paderewskiego z albumu „Tatrzańskie”. Usłyszymy kompozycje Maurycego Moszkowskiego, Maurice’a Ravel’a - „Rapsodię hiszpańską” w wersji na cztery ręce. Sądzę, że ten program spodoba się publiczności - dodaje.

Koncert rozpocznie się dziś, o godzinie 20.00, w ogrodzie włoskim Dawnego Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Jednym z organizatorów cyklu „Chopinowskie inspiracje” jest Radio Kielce.

adv adv
Wiadomości
Reklama