Koncert on-line zakończy festiwal harcerski

Data publikacji: 19.07.2020 11:45
Autor: Marcin Przemirski / Kategoria: Kultura
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

47. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach dobiega końca. Nie zakończy go jednak jak zawsze koncert galowy na kieleckiej Kadzielni i rozdanie tradycyjnych „Jodeł”.

Finałem tegorocznej edycji, zmienionej ze względu na pandemię, będzie koncert on-line.

Jak mówi Tomasz Rejmer, komendant festiwalu będzie to występ Największego Zespołu ROCKowego.

- To będzie niezwykły zespół złożony z osób, które się zgłosiły. Próby trwały kilka dni. Jeśli jednak ktoś jeszcze chciałby zagrać, to jest taka możliwość. Wystarczy się połączyć za pomocą komunikatora internetowego o godzinie 19.30. Na godzinę 20.00 zaplanowano koncert finałowy - mówi Tomasz Rejmer.  

Tegoroczna edycja festiwalu harcerskiego była inna, niż dotychczasowe ze względu na pandemię. Musiała być przede wszystkim bezpieczna dla uczestników, widzów i organizatorów. Wiele przedsięwzięć odbywało się w internecie. Nie zabrakło jednak nie zabrakło kontaktu z uczestnikami. Młodzi artyści mogli uczestniczyć w warsztatach wokalnych i tanecznych na miejscu.

Do zespołów spoza regionu docierał "Wiatraczek w podróży po Polsce", instruktorzy jeździli do chętnych, którzy chcieli wziąć udział w artystycznych warsztatach.

Reklama