Koncert Piotra Rubika z okazji rocznicy Cudu nad Wisłą

Data publikacji: 16.08.2020 06:00
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Kultura
26.06.2016 Kielce. „Z powodu Mojego imienia” - oratorium prześladowanych za wiarę

26.06.2016 Kielce. „Z powodu Mojego imienia” - oratorium prześladowanych za wiarę
Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

- Bardzo się cieszę, że możemy wystąpić w Kielcach, że w ogóle możemy wystąpić, bo dawno tych koncertów nie było - powiedział w wywiadzie dla Radia Kielce Piotr Rubik, kompozytor i dyrygent niedzielnego koncertu w kościele garnizonowym w Kielcach pt. „Polska dziękuje. W świętokrzyskim pieśń się niesie”.

- Cieszę się, że będziemy mogli zagrać wiele największych przebojów, ale będą też utwory dostosowane do tego niezwykłego dnia i rocznicy Cudu nad Wisłą i setnej rocznicy urodzin Jana Pawła II. Dostosowaliśmy repertuar do tych wydarzeń. Jednocześnie zapewniamy, że publiczność będzie się świetnie bawić - mówi.

Kompozytor zaprasza mieszkańców regionu.

- Trzeba przyjść i posłuchać. Koniecznie bądźcie z nami w Kielcach w niedzielę wieczorem - dodał.

Z Piotrem Rubikiem wystąpią soliści - Zofia Nowakowska, Marta Moszczyńska, Oliwia Wieczorek, Marcin Januszkiewicz, Michał Gasz, Michał Bogdanowicz, a także orkiestra Filharmonii Świętokrzyskiej i Wrocławski Chór Akademicki.

Początek koncertu o 19.30 w kościele garnizonowym w Kielcach.

Organizatorami wydarzenia są urzędy - wojewódzki oraz marszałkowski, Wojewódzki Dom Kultury, 10. Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej oraz Polskie Radio Kielce.

Reklama