Konecki rynek nie ma szczęścia do przetargu

Data publikacji: 23.11.2020 13:51
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Rynek w Końskich

Rynek w Końskich
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Kolejny raz nie udało się rozstrzygnąć przetargu na przebudowę koneckiego Rynku. Do magistratu wpłynęło wprawdzie 5 ofert, ale postępowanie zostało unieważnione, w związku z formalnymi wątpliwościami. Jak się okazuje dwie oferty, przesłane drogą elektroniczną nie mogły zostać odczytane.

Krzysztof Obratański informuje, że łatwiej unieważnić przetarg niż rozstrzygać wątpliwości formalno-prawne.

- Dwie z ofert, których wartości nie znamy, nie udało się odszyfrować. Zostały złożone w formie elektronicznej i nie wiemy jak je traktować. Wysłaliśmy zapytanie do Urzędu Zamówień Publicznych, bo to nowa formuła zamówień i nie ma jeszcze wytycznych - mówi burmistrz.

Przetarg unieważniany był już kilkukrotnie, dlatego wszystkie pytania dotychczasowych oferentów wraz z odpowiedziami znajdą się w dokumentach udostępnianych dotychczasowym oferentom.

- Mamy pewien bonus, w postaci licznych pytań i udzielonych odpowiedzi z pierwszego okresu przetargowego. Zainteresowane firmy będą miały większą łatwość przygotowania ofert i skalkulowania ceny - zaznacza burmistrz.

Kolejny przetarg na rewitalizację rynku zostanie ogłoszony we wtorek. Jego rozstrzygnięcie ma nastąpić do końca grudnia.

Reklama