Konferencja online w ramach święta zabytków

Data publikacji: 18.04.2021 09:48
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości z regionu
Tokarnia. Widok na skansen

Tokarnia. Widok na skansen
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków. Został on ustanowiony w 1983 roku przez Międzynarodową Radę Ochrony Zabytków (ICOMOS). Doradza ona UNESCO m.in. w sprawie wpisu obiektów na Listę Światowego Dziedzictwa.

W województwie świętokrzyskim do najznakomitszych zabytków architektonicznych należą m.in.: dawny Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach, obecnie siedziba Muzeum Narodowego w Kielcach, Zamek Królewski w Chęcinach, Park Etnograficzny w Tokarni – Muzeum Wsi Kieleckiej, Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Przyrody „Krzemionki” Opatowskie i bazylika na Świętym Krzyżu.

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków Narodowy Instytut Dziedzictwa zaprasza 21 kwietnia, w godz. od 10.00-16.00 do udziału w konferencji online pt. „Architektura drewniana od deski do deski. Teoria i praktyka”, która w całości będzie poświęcona budownictwu drewnianemu.

Webinarium skierowane jest do szerokiego grona odbiorców: pasjonatów architektury drewnianej, służb konserwatorskich, właścicieli obiektów, organizacji pozarządowych oraz osób zaangażowanych w ochronę i popularyzację budownictwa drewnianego. Poświęcone będzie głównie architekturze drewnianej w Polsce, ale województwo świętokrzyskie słynie z bogactwa historycznych obiektów drewnianych rozsianych po całym regionie.

Więcej szczegółów dotyczących konferencji online organizowanej przez Narodowy Instytut Dziedzictwa na stronie internetowej tej instytucji.

adv adv
Wiadomości
Reklama