Koniec darmowego parkowania. Będą bramki i bilety

Data publikacji: 13.08.2020 13:58
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
13.08.2020 Kielce. Parking przed Starostwem Powiatowym

13.08.2020 Kielce. Parking przed Starostwem Powiatowym
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W przyszłym roku kierowcy będą płacili za wjazd na parking przed kieleckim starostwem. Od ulicy Wrzosowej oraz alei Księdza Jerzego Popiełuszki zostaną zamontowane bramki i każdy kierowca będzie musiał pobrać bilet.

Niewykluczone jednak, że przez kilkadziesiąt minut osoby korzystające z urzędu nie będą płaciły za postój.

Tomasz Pleban, wicestarosta kielecki informuje, że decyzja o wprowadzeniu opłaty wynika z faktu, że w ciągu dnia miejsca parkingowe są ciągle zajęte i to nie tylko przez interesantów.

- Każdego dnia do wydziału komunikacji przyjeżdża około 150 osób, ale mamy także inne wydziały, takie jak budownictwo czy geodezja, gdzie także przyjmowani są mieszkańcy powiatu. Oznacza to, że do starostwa codziennie przyjeżdża po kilkaset osób, które często nie mają gdzie zaparkować, ponieważ zdarzają się przypadki, że ktoś zostawia auto na cały dzień - dodaje wicestarosta.

Tomasz Pleban zaznacza, że instytucja chce, aby osoby, które przyjeżdżają na kilkanaście minut nie musiały płacić za postój. Na razie nie wiadomo jakie będą opłaty i od kiedy będą obowiązywać.

- Trzeba pamiętać, że są to peryferia Kielc i nie będziemy mogli zaproponować takiej kwoty, jak w centrum. Myślę, że cena biletu będzie o połowę mniejsza. Nie chodzi nam o zarabianie pieniędzy, ale o to, by były miejsca do parkowania dla osób, które chcą załatwić sprawy urzędowe - dodaje.

Osobom, które dziś odwiedziły starostwo nie podoba się ten pomysł.

- Rzadko korzystam, jednak uważam, że nie powinno być to płatne. Teraz miałem wejść na chwilę, a byłem prawię godzinę, więc nawet gdyby zaproponowali darmowe pół godziny to bym się nie wyrobił - stwierdził jeden z mężczyzn.

W przetargu został już wyłoniony wykonawca, który ma zamontować bramki do końca roku. Ponadto parking zostanie powiększony o 20 miejsc. Wówczas do dyspozycji będzie ich ponad 300. Koszt inwestycji to prawie 500 tys. zł.

Reklama