Koniec kampanii. Opozycja nie skorzystała z zaproszenia PiS

Data publikacji: 13.07.2020 18:29
Autor: Marek Orkisz , Daniel Lenart , Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
13.07.2020 Kielce. Prawo i Sprawiedliwość dziękuje za wybór Andrzeja Dudy na prezydenta RP

13.07.2020 Kielce. Prawo i Sprawiedliwość dziękuje za wybór Andrzeja Dudy na prezydenta RP
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Posłowie Koalicji Obywatelskiej nie skorzystali z zaproszenia lidera świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, posła Krzysztofa Lipca, by dziś na placu Artystów w Kielcach zakończyć kampanię wyborczą i wspólnie pracować dalej na rzecz regionu.

Poseł Lipiec wzorem prezydenta Andrzeja Dudy, który wystosował zaproszenie do Rafała Trzaskowskiego, chciał w podobny sposób zakończyć kampanię wyborczą w naszym regionie. Jak się jednak okazało, przewodniczący PO Artur Gierada, który został telefonicznie zaproszony na spotkanie stwierdził, że od współpracy się nie uchyla, ale na nie nie przyjdzie. W podobnym tonie wypowiedział się szef Nowej Lewicy, poseł Andrzej Szejna, który nie przyjął zaproszenia posła Lipca, ale pojawił się na placu Artystów na zaproszenie Radia Kielce, by uczestniczyć w audycji Punkty Widzenia.

Uczestnicy spotkania wspólne zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Krzysztof Lipiec, poseł i lider świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości dziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w kampanię prezydencką. Jak podkreślał, województwo świętokrzyskie jest na trzecim miejscu w kraju, jeżeli chodzi o regiony, które głosowały na Andrzeja Dudę.

- Stanęliśmy na wysokości zadania, jako Polacy, ale i jako mieszkańcy województwa świętokrzyskiego. Dzisiaj tą radością możemy się z wami dzielić. To ważne, że wygrała Polska plus, to ważne, że przywódcą naszego państwa na następną kadencję będzie pan prezydent Andrzej Duda - powiedział Krzysztof Lipiec.

Wdzięczność za pomoc w kampanii wyraziła również Anna Krupka, wiceminister sportu.

- Województwo świętokrzyskie, Polska i prezydent polskich spraw wygrali te wybory. Dziękuję wszystkim tutaj zgromadzonym, parlamentarzystom, samorządowcom, wszystkim naszym członkom i sympatykom, którzy angażowali się w kampanię „Łączy nas Polska”, którą miałam zaszczyt prowadzić w województwie świętokrzyskim - stwierdziła wiceminister.

Jarosław Rusiecki, senator Prawa i Sprawiedliwości podkreślał, że dzisiejszy dzień jest szczęśliwy nie tylko dla tych Polaków, którzy głosowali na Andrzeja Dudę, ale dla wszystkich mieszkańców naszego kraju.

- Mam zaproszenie, mam zachętę dla wszystkich, którzy startowali w pierwszej turze wyborów, dla konkurenta pana prezydenta Andrzeja Dudy, żeby wspólnie budować Polskę - apelował Jarosław Rusiecki.

O potrzebie wspólnej pacy na rzecz kraju mówił również Marek Kwitek, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

- Polacy wybrali prezydenta, który uosabia majestat Rzeczpospolitej. Wybrał suweren. I pięknie jest się przecież różnić, bo na tym polega demokracja, ale teraz pan prezydent wyciągnął rękę do wszystkich sił, chce tworzyć koalicję polskich spraw - mówił parlamentarzysta.

Krzysztof Słoń, senator Prawa i Sprawiedliwości zapewniał, że parlamentarzyści i członkowie PiS będą wspierać wysiłki Andrzeja Dudy.

- Parafrazując słowa wielkiego Polaka, marszałka Józefa Piłsudskiego: Wygrać i osiąść na laurach, to być zwyciężonym. Pan prezydent Andrzej Duda jest tym, który nie poprzestaje. Nie wziął dziś przecież urlopu, nie weźmie też urlopu przez następne 5 lat. A my u jego boku, będziemy wciąż aktywni - stwierdził Krzysztof Słoń.

Wyborcom Andrzeja Dudy, członkom i sympatykom Prawa i Sprawiedliwości dziękowali również wojewoda Zbigniew Koniusz oraz marszałek Andrzej Bętkowski. Ten ostatni wręczył kwiaty Małgorzacie Pruś, dyrektor biura posła Krzysztofa Lipca, która koordynowała wiele działań w ramach kampanii.

Do podziękowań i gratulacji dołączyli również obecni dziś na placu Artystów parlamentarzyści Solidarnej Polski, poseł Mariusz Gosek oraz senator Jacek Włosowicz.

Reklama