Koniec nocnej ciemności w Nagłowicach

Data publikacji: 19.09.2020 11:52
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
19.09.2020 Nagłowice. Wymiana oświetlenia ulicznego

19.09.2020 Nagłowice. Wymiana oświetlenia ulicznego
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Dobra wiadomość dla kierowców z Nagłowic i okolic. Oświetlenie uliczne w gminie będzie działało przez całą noc. Obecnie dla oszczędności jest ono wyłączane przed północą.

Zmiana jest związana z planowaną wymianą starych lamp ulicznych na nowoczesne oświetlenie LED. Jak informuje Jacek Lato wójt gminy, w sumie wymienionych zostanie 860 starych lamp oraz dowieszone zastaną dodatkowo 92. nowe lampy w tym około 30. przy drodze krajowej przebiegającej przez Nagłowice, Ślęcin i Zdanowice. Ponadto dostawione będą też dwie lampy solarne. Jak dodaje wójt, inwestycja ma nie tylko zmniejszyć koszty oświetlenia, ale przede wszystkim wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców gminy. 

19.09.2020 Nagłowice. Wymiana oświetlenia ulicznegoFot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Wymiana lamp na energooszczędne sprawi, że gminę będzie stać na utrzymywanie oświetlenia przez całą noc. Jedynie w godzinach od 24.00 do 4.00 rano lampy będą pracowały z mniejszą mocą. 

- Mniejsze zużycie energii przełoży się też na zmniejszoną emisję dwutlenku węgla, co dziś nie jest bez znaczenia - podkreśla wójt.

Inwestycja ma być zrealizowana do końca listopada. Modernizacja oświetlenia ulicznego w Nagłowicach będzie kosztowała blisko 1,5 mln zł. z czego 85 proc. to unijna dotacja.

19.09.2020 Nagłowice. Wymiana oświetlenia ulicznegoFot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Tagi do tego wpisu
Reklama