Koniec pobłażania. Będą mandaty za brak maseczek

Data publikacji: 31.07.2020 14:29
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
31.07.2020. 01.07.2020 Kielce. Straż miejska sprawdza czy ludzie noszą maseczki

31.07.2020. 01.07.2020 Kielce. Straż miejska sprawdza czy ludzie noszą maseczki
Fot. Robert Szumielewicz / Radio Kielce

Kielecka Straż Miejska zaostrza kontrole noszenia maseczek ochronnych w autobusach komunikacji miejskiej i sklepach. Od kilku tygodni strażnicy pouczali pasażerów, którzy nie stosowali się do tego obowiązku i rozdawali im maseczki. Nie przyniosło to spodziewanego skutku, stąd zaostrzenie działań.

- Osoby bez maseczek w autobusach czy sklepach będą karane mandatami - informuje Renata Gruszczyńska, komendant kieleckiej Straży Miejskiej. - Chcę uprzedzić, że czas pouczeń się skończył i strażnicy będą już wystawiać mandaty osobom nie stosującym się do obowiązku zakrywania nosa i ust - przestrzega Renata Gruszczyńska.

31.07.2020. 01.07.2020 Kielce. Straż miejska sprawdza czy ludzie noszą maseczkiFot. Robert Szumielewicz / Radio Kielce

Kielczanie zgodnie twierdzą, że strażnicy powinni karać za brak maseczek ochronnych, ponieważ już zapomnieliśmy, że pandemia wciąż trwa.

- Ludzie lekceważą koronawirusa, co jest bardzo niebezpieczne. Widzę, że mało kto w autobusie nosi maseczkę. Tym bardziej, że co chwilę pojawiają się komunikaty głosowe. Kierowca też zwraca uwagę, ale to nic nie daje, dlatego powinno się karać mandatami - mówią kielczanie.  

31.07.2020. 01.07.2020 Kielce. Straż miejska sprawdza czy ludzie noszą maseczkiFot. Robert Szumielewicz / Radio Kielce

Strażnicy za brak maseczki mogą wystawić mandat w wysokości 500 złotych. Renata Gruszczyńska przypomina, iż są osoby, które nie mogą nosić maseczek ze względów zdrowotnych, czego z całą pewnością strażnicy nie będą w kwestionować, ani nawet weryfikować. W przypadkach takich, kontrola zostanie zakończona skierowaniem wniosku do sądu, gdzie będzie możliwe uargumentowanie przyczyn niestosowania się do obowiązku noszenia maseczek.

Obowiązek zakrywania nosa i ust obowiązuje w środkach transportu oraz pomieszczeniach zamkniętych.

31.07.2020. Kielce. Straż miejska sprawdza czy ludzie noszą maseczkiFot. Robert Szumielewicz / Radio Kielce

adv adv
Wiadomości
Reklama