Koniec rekrutacji na Politechnice Świętokrzyskiej. Który z kierunków najpopularniejszy?

Data publikacji: 05.10.2020 15:46
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Politechnika Świętokrzyska

Politechnika Świętokrzyska
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W niedzielę zakończył się ostatni etap naboru w Politechnice Świętokrzyskiej. Profesor Artur Maciąg, prorektor do spraw studenckich i dydaktyki w kieleckiej uczelni mówi, że teraz studenci mają czas do końca tygodnia na dostarczenie wymaganych dokumentów.

Nie ukrywa, że po pierwszych dwóch etapach naboru był optymistą jeżeli chodzi o liczbę kandydatów, ale ostatecznie spora część osób przyjętych zrezygnowała ze studiowania w Kielcach. Dlatego ta trzecia, ostatnia rekrutacja była potrzebna i poprawiła sytuację.

- Po tych dwóch pierwszych rekrutacjach przyjęliśmy 860 studentów, natomiast w naborze ostatnim zarejestrowało się 166 osób. Jeżeli wszyscy złożą dokumenty, to będziemy mieli 1026 studentów pierwszego roku na studiach stacjonarnych. Do tego dochodzi około 600 żaków na studiach niestacjonarnych - informuje profesor Artur Maciąg.

Jeżeli chodzi o popularność kierunków wśród kandydatów, to była ona praktycznie identyczna jak podczas pierwszego i drugiego naboru. Największą popularnością cieszyła się informatyka.

- 26 osób nam się tutaj zapisało. Popularne były również zarządzanie i inżynierię produkcji, 15 osób wybrało budownictwo, 15 osób nowy kierunek, czyli teleinformatykę. Zainteresowaniem cieszyły się również architektura, logistyka i ekonomia - informuje prorektor.

Uniwersytet Jana Kochanowskiego również zakończył w niedzielę ostatni etap rekrutacji, ale uczelnia cały czas liczy, ile dokładnie osób złożyło wnioski.

Reklama