Koniec roku. Najlepiej bez kwiatów dla nauczycieli i na świeżym powietrzu

Data publikacji: 25.06.2020 15:55
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Prawie 160 tys. uczniów szkół z naszego województwa w piątek zakończy oficjalnie rok szkolny. Kazimierz Mądzik, świętokrzyski kurator oświaty mówi, że ze względu na epidemię był to bardzo trudny rok, ale i uczniowie, i nauczyciele świetnie sobie poradzili. Kurator apeluje, by z powodu zagrożenia uczniowie zrezygnowali z wręczania nauczycielom kwiatów.

- Podziękujmy nauczycielom za kreatywność i operatywność przy zdalnym nauczaniu. Ale już bez kwiatów. Ja przypomnę, że dla wielu uczniów będzie to wizyta w szkole po raz pierwszy od kilku miesięcy - mówi Kazimierz Mądzik.

Ze względów bezpieczeństwa nie odbędzie się oficjalne wojewódzkie zakończenie roku szkolnego.
Ministerstwo Edukacji Narodowej apeluje, by w razie możliwości szkoły wydawały świadectwa na świeżym powietrzu. Uczniowie powinni odbierać dokumenty pojedynczo i w maseczkach.

Szkoły rezygnują z uroczystych apeli lub planują je w bardzo ograniczonej formie. Tak będzie w Szkole Podstawowej nr 25 w Kielcach. Sylwester Ozga, dyrektor placówki informuje, że uroczyście wręczone zostaną świadectwa i nagrody uczniom ósmych klas, ale i w tym przypadku młodzi ludzie zostaną podzieleni na grupy.

- Chcąc uniknąć gromadzenia się uczniów na terenie szkoły, znaleźliśmy rozwiązanie dla klas ósmych, które należy uhonorować, bowiem kończą naukę w naszej placówce. W auli budynku jest możliwość zorganizowania niewielkiej uroczystości - tłumaczy Sylwester Ozga.

Część szkół średnich w ogóle rezygnuje z wydawania świadectw. Tak będzie w Zespole Szkół Elektrycznych w Kielcach. Maturzyści swoje świadectwa już mają, a pozostali uczniowie będą mogli odebrać dokumenty w przyszłym roku szkolnym. W wyjątkowych przypadkach na przykład przy zmianie szkoły, świadectwo wydawane będzie w sekretariacie.

Reklama