Konrad Forenc piłkarzem Korony Kielce

Data publikacji: 14.07.2021 10:15
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Na zdjęciu: Konrad Forenc

Na zdjęciu: Konrad Forenc
Fot. korona-kielce.pl

Konrad Forenc z ekstraklasowego Zagłębia Lubin przeszedł do pierwszoligowej Korony. 28-letni bramkarz podpisał z kieleckim klubem dwuletni kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Konrad Forenc jest wychowankiem MKS Oława. W Lubinie jest od 2009 roku, choć w międzyczasie był wypożyczany do Kolejarza Stróże, Floty Świnoujście i Calisii Kalisz. Od jesieni 2015 roku nieprzerwanie w zespole Zagłębia, w którym rozegrał 50 meczów w ekstraklasie. W poprzednim sezonie wystąpił tylko w dwóch spotkaniach Pucharu Polski i jednym trzecioligowych rezerw „Miedziowych”.

Sprowadzenie do Korony nowego bramkarza stało się konieczne, po tym jak kontuzji doznał Jakub Osobiński. 21-letni zawodnik uszkodził łąkotkę w trakcie sparingu z Zagłębiem Sosnowiec. Wychowanek Szydłowianki Szydłowiec przeszedł już zabieg artroskopii kolana. Rehabilitacja potrwa około dwóch miesięcy.

Konrad Forenc wystąpi w środowym meczu kontrolnym z Ruchem Chorzów. Spotkanie z beniaminkiem eWinner 2. Ligi rozpocznie się na „Suzuki Arenie” o 12.30 i będzie otwarte dla publiczności.

Reklama