Końskie dbają o edukację

Data publikacji: 13.10.2021 16:55
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
13.10.2021. Nieświn. Gminne obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej

13.10.2021. Nieświn. Gminne obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej
Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Gmina Końskie nie żałuje pieniędzy na edukację - mówili włodarze podczas gminnych obchodów Dnia Komisji Edukacji Narodowej w Zespole Placówek Oświatowych w Nieświniu.

Piotr Słoka, przewodniczący rady miasta i gminy złożył nauczycielom życzenia w dniu ich święta, a także przypomniał, że władze gminy inwestuje znaczne środki w rozwój edukacji.

- Wspomnę, że mamy w planie wybudowanie hali sportowej przy szkole na ulicy Polnej. Wybudowaliśmy szkołę w Kopaninach, teraz budujemy przedszkole. W Pomykowie budujemy plac zabaw i bieżnię – wymieniał przewodniczący.

Krzysztof Jasiński, zastępca burmistrza Końskich podziękował nauczycielom za zaangażowanie w pracę, nawet w trudnym momencie pandemii.

- Nauczyciel w każdej sytuacji niezależnie od pandemii, wyników wyborów, niezależnie od sytuacji społeczno-ekonomicznej stoi obok ucznia i przekazuje mu swoją wiedzę, umiejętności, doświadczenie - mówił.

Zastępca burmistrza przypomniał też jak prezentuje się finansowanie edukacji w gminie Końskie: 26 mln zł pochodzi z subwencji rządowej, a 33 mln zł na edukację przekazuje samorząd.

Reklama