Końskie dostały pieniądze na komunikację

Data publikacji: 07.07.2020 15:27
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
07.07.2020. Końskie. Podpisanie umów w ramach projektu pn. „Zintegrowane centrum przesiadkowe na terenie gminy Końskie”. Na zdjęciu (od lewej): Andrzej Bętkowski - marszałek województwa świętokrzyskiego i Krzysztof Obratański - burmistrz Końskich

07.07.2020. Końskie. Podpisanie umów w ramach projektu pn. „Zintegrowane centrum przesiadkowe na terenie gminy Końskie”. Na zdjęciu (od lewej): Andrzej Bętkowski - marszałek województwa świętokrzyskiego i Krzysztof Obratański - burmistrz Końskich
Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Prawie 7 mln zł unijnego dofinansowania od władz województwa otrzyma gmina Końskie na realizację projektu związanego z utworzeniem komunikacji miejskiej. pn. „Zintegrowane centrum przesiadkowe na terenie gminy Końskie”.

Andrzej Bętkowski, marszałek województwa oraz Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich podpisali dziś w tej sprawie umowę. Burmistrz informuje, że powstało już zintegrowane centrum przesiadkowe, czyli dworzec autobusowy, przebudowana została ul. Mostowa, uruchomiono też nowe połączenia i kupiono 9 nowych autobusów. Dziś do floty dołączyły jeszcze 2 autobusy o długości 12 metrów, które będą mogły na pokład zabrać prawie 100 pasażerów.

- Mam nadziejże, że te autobusy pozwolą na obsłużenie takich tras, które przewożą dużą liczbę pasażerów, m.in. z Końskich do Sielpi. To powinno zachęcić mieszkańców do przesiadania się z samochodów do komunikacji zbiorowej - podkreśla włodarz gminy.

Jak dodał, planuje również modernizację 15 przystanków autobusowych. Dodatkowo centrum przesiadkowe uzupełnione będzie o nowoczesne elementy, m.in. wyświetlacze ciekłokrystaliczne, które stworzą multimedialną tablicę informacyjną.

07.07.2020. Końskie. Podpisanie umów w ramach projektu pn. „Zintegrowane centrum przesiadkowe na terenie gminy Końskie”. Na zdjęciu (od lewej): Andrzej Bętkowski - marszałek województwa świętokrzyskiego i Krzysztof Obratański - burmistrz KońskichFot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

- Czekaliśmy na podpisanie umowy, ponieważ ona pozwoli nam na rozliczenie już poniesionych wydatków oraz kontynuację inwestycji. Na podstawie preumowy, gmina zleciła, wykonała i zapłaciła za budowę centrum przesiadkowego, budowę ul. Mostowej oraz kupiła autobusy. Teraz dzięki refundacji wydatków będziemy mogli zamówić przystanki wraz z wyposażeniem - podkreślał burmistrz Obratański.

Pod wrażeniem nowych autobusów był marszałek Andrzej Bętkowski. Jak mówił, są nie tylko wygodne, ale też dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i wpisują się w program niskiej emisji.

Nowe autobusy na trasę Końskie- Sielpia wyjadą w najbliższy weekend.

Reklama