Końskie na ustach całego kraju. Czekamy na debatę

Data publikacji: 03.07.2020 11:38 / Data aktualizacji: 03.07.2020 20:50
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
3.07.2020 Końskie. Przygotowania do debaty kandydatów na prezydenta

3.07.2020 Końskie. Przygotowania do debaty kandydatów na prezydenta
Fot. Magda Galas-Klusek / Radio Kielce

W Końskich trwają przygotowania do poniedziałkowej debaty prezydenckiej. W hali sportowej przy ul. Stoińskiego, 6 lipca o godzinie 21.00, z udziałem publiczności ma odbyć się debata pomiędzy Andrzejem Dudą i Rafałem Trzaskowskim.

Zbigniew Stańczyk, dyrektor Zarządu Obiektami Sportowymi i Rekreacyjnymi informuje, że w hali pracuje kilka ekip, odpowiedzialnych za wygląd wirtualnego studia, na które będą patrzeć Polacy za pośrednictwem TVP1 i TVP Info.

- Przyjechały tiry, pracownicy rozstawiają scenę. Pierwszy etap, to budowa konstrukcji stalowej, później przyjedzie ekipa odpowiedzialna za oświetlenie - mówi.

Hala została wynajęta Telewizji Polskiej na 4 dni.

Hala Sportowa przy ul. kpt. Stoińskiego w Końskich w dni powszednie wynajmowana jest do południa szkołom ponadpodstawowym, natomiast po południu na dużej i małej płycie trenują pasjonaci piłki ręcznej i siatkówki. Tam także od kilku lat odbywa się Turniej Karate o Puchar z Żeliwa. Okazjonalnie w obiekcie organizowane są wydarzenia o charakterze kulturalnym. 

3.07.2020 Końskie. Przygotowania do debaty kandydatów na prezydentaFot. Magda Galas-Klusek / Radio Kielce

Mieszkańcy Końskich czekają na to wydarzenie z niecierpliwością i cieszą się z tego, że ich miasto jest teraz na ustach całego kraju.

- Wybory wygrywa się nie tylko w dużych aglomeracjach, ale też w mniejszych miejscowościach. Mieszkańcy powinni być z tego zadowoleni, że mają okazję zaprezentować siebie, swoje poglądy i swoje pomysły komuś kto tutaj przyjedzie i ma szansę zostać prezydentem – mówi pani Ewa.

- Nasze miasteczko będzie rozpoznawalne, chociaż nie jest duże. Jesteśmy dumni – dodaje pani Martyna.

Ekipa Telewizji Polskiej ma dziś wieczorem zacząć instalowanie wirtualnego studia w hali sportowej przy ul. Stoińskiego. Już od kilku dni, na ogólnopolskich antenach TVP 1 i TVP Info prezentowane są informacje o Końskich. Dziennikarze relacjonują przygotowania do dyskusji.

Burmistrz Krzysztof Obratański podkreśla, że to okazja, żeby pokazać miasto z dobrej strony, a przede wszystkim wypromować walory gospodarcze konecczyzny.

- Autorzy prezentacji konsultują się z Urzędem Miasta i Gminy, a także z Centrum Informacji Turystycznej. Uczuliłem już pracowników na to, żeby byli gotowi udzielić wszelkiej możliwej pomocy i objaśnień i pokazywać to, co mamy najlepsze w Końskich - mówi burmistrz.

Przypomnijmy, w Końskich ma się odbyć 80-minutowa debata kandydatów na urząd Prezydenta RP. Sztab Andrzeja Dudy potwierdził obecność, z kolei sztab Rafała Trzaskowskiego nie odpowiedział jednoznacznie. 

Jutro jest ostateczny termin na potwierdzenie udziału lub rezygnację.

Reklama