Końskie wybrały trzy inwestycje do FIS

Data publikacji: 22.07.2021 13:54
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Krzysztof Obratański - burmistrz Końskich

Na zdjęciu: Krzysztof Obratański - burmistrz Końskich
26.07.2019 / Fot. Grzegorz Jamka / Radio Kielce

Koneccy radni zdecydowali dziś o zarezerwowaniu pieniędzy na wkład własny do inwestycji, które mogą być finansowane z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych. Radni zdecydowali też o dofinansowaniu taryfy za ścieki, dzięki czemu mieszkańcy nie poniosą wyższych opłat.

Burmistrz Krzysztof Obratański informuje, że planowane inwestycje, to między innymi przebudowa ulicy Spółdzielczej, Warszawskiej i drogi dojazdowej do przyszłej siedziby prokuratury rejonowej i sądu. Kolejną inwestycją, o której dofinansowanie zabiega gmina, jest przebudowa Muzeum Zagłębia Staropolskiego w Sielpi.

- Chcielibyśmy przebudować podziemny kanał i system piętrzący, czyli tzw. kanał ulgi, który służył do doprowadzania wody na koło wodne. Wybudowalibyśmy też w ramach tych środków wieżę widokową - mówi burmistrz.

Z kolei trzeci wniosek, który gmina złoży do Funduszu Inwestycji Strategicznych, to budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2.

Radni zdecydowali też o przekazaniu dopłat do cen odbioru ścieków na rzecz Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Końskich. Jak tłumaczył burmistrz, podobne dopłaty rada uchwalała w poprzednich latach, umożliwiają one zachowanie stałych rachunków za ścieki dla mieszkańców. Taryfę za ścieki ustalają Wody Polskie.

Dopłaty nie będą dotyczyć osób prowadzących działalność gospodarczą.

Reklama