Kontrole policji po wprowadzeniu nowych obostrzeń

Data publikacji: 28.12.2020 15:59
Autor: Ewa Golińska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Od dziś obowiązują nowe ograniczenia epidemiologiczne. Świętokrzyscy policjanci sprawdzali, czy mieszkańcy regionu stosują się do zmian.

Kontrole prowadzone były od rana na stokach narciarskich, w siłowniach, galeriach handlowych i wielu innych obiektach. Ich właściciele wykazali się odpowiedzialnością - informuje Maciej Ślusarczyk z biura prasowego świętokrzyskiej policji. Nowe przepisy mają na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusa.

Policjanci przeprowadzili kontrole obiektów, w których obowiązują ograniczenia. Sprawdzili siedem stoków narciarskich, 83 siłownie, 16 galerii handlowych, 287 placówek handlowych, cztery lodowiska, pięć pływalni. W większości przypadków działania odbywały się bez komplikacji - dodaje Maciej Ślusarczyk.

Podczas kontroli funkcjonariusze napotkali jedynie na trzy sytuacje, w których były nieprawidłowości. Dotyczyły one niestosowania się do obowiązku zasłaniania ust i nosa. Dwie z nich zakończyły się mandatami karnymi, w jednym przypadku sprawa trafi do sądu.

Reklama