„Konwój Nadziei” przejechał przez Starachowice

Data publikacji: 06.06.2020 10:28
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu
06.06.2020. Starachowic. „Konwój Nadziei”. Na zdjęciu (od lewej): Paweł Faryna - starosta jędrzejowski, Krzysztof Lipiec - poseł PiS i Marek Bogusławski - członek zarządu województwa świętokrzyskiego

06.06.2020. Starachowic. „Konwój Nadziei”. Na zdjęciu (od lewej): Paweł Faryna - starosta jędrzejowski, Krzysztof Lipiec - poseł PiS i Marek Bogusławski - członek zarządu województwa świętokrzyskiego
Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Ulicami Starachowic przejechał „Konwój Nadziei”. To akcja profilaktyczna, promująca bezpieczeństwo. Została zainicjowana przez polityków i samorządowców Prawa i Sprawiedliwości.

Konwój złożony z kolumny wozów policyjnych, strażackich i wojskowych przejechał sprzed komendy Państwowej Straży Pożarnej na starachowicki rynek. Tam odbyło się spotkanie profilaktyczne z mieszkańcami.

- Akcja rozpoczęła się w lutym w Jędrzejowie, przeprowadzono ją w każdej z ośmiu gmin - mówi starosta jędrzejowski Paweł Faryna, jeden z pomysłodawców projektu „Bezpieczne Powiaty Świętokrzyskie”.

Podczas rozmów z młodzieżą poruszano zagadnienia związane z bezpieczeństwem w domu, szkole, na drodze i podczas wypoczynku. Po wybuchu epidemii, do tematów dołączono także bezpieczeństwo zdrowotne - mówi poseł Krzysztof Lipiec.

- Cieszę się, że w to przedsięwzięcie zaangażowane jest wiele służb państwowych, na nich zawsze można liczyć - zaznaczył.

- Epidemia wymusiła na nas zmianę sposobu kontaktu z mieszkańcami, nie możemy organizować spotkań w szkołach, dlatego wychodzimy do nich w miejscach publicznych - zaznacza członek zarządu województwa świętokrzyskiego Marek Bogusławski.

Przypomniał też, że piękna pogoda sprzyja spotkaniom, łatwo zapomnieć o zagrożeniu koronwairusem. Dlatego trzeba przypominać o zasadach bezpiecznego życia na co dzień.

Podczas spotkania rozdawano płyny dezynfekcyjne, rękawiczki jednorazowe i odblaski. 50 litrów płynów do dezynfekcji przekazał harcerzom poseł Krzysztof Lipiec. Środki mają pomóc w zorganizowaniu obozu w wakacje.

O 15.00 podobne spotkanie odbędzie się w Kielcach.

Reklama