Koprzywnica bez glonów. Od jutra można się kąpać

Data publikacji: 31.07.2020 15:18
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
31.07.2020. Koprzywnica. Kąpielisko w Koprzywnicy

31.07.2020. Koprzywnica. Kąpielisko w Koprzywnicy
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Kąpielisko nad zalewem w Koprzywnicy zostało oczyszczone z glonów, które powodowały alergię u ludzi. Chociaż oficjalnie nie można było korzystać z tego akwenu, to amatorów kąpieli nie brakowało, a skutki łamania zakazu odczuli dosłownie dosłownie na własnej skórze.

Burmistrz Aleksandra Klubińska zdecydowała o spuszczeniu wody ze zbiornika. Okazało się, że na dnie zadomowił się glon rdestnica, który przy bezpośrednim kontakcie ze skórą człowieka wywołuje wysypkę.

31.07.2020. Koprzywnica. Kąpielisko w KoprzywnicyFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

- Oczyściliśmy zbiornik, glon został wygrabiony i wywieziony z akwenu, dno zbiornika zostało wywapnowane, napuszczamy wodę aby jutro, czyli 1 sierpnia otworzyć kąpielisko dla mieszkańców i turystów. Pod względem mikrobiologicznym woda w kąpielisku jest czysta, mamy opinię sanepidu w tej sprawie - powiedziała burmistrz Aleksandra Klubińska.

Nad zalewem działa kino plenerowe, odbył się też spektakl teatralny dla dzieci, a 16 sierpnia odbędzie się poszukiwanie skarbów przy zalewie wraz ze Świętokrzyską Grupą Eksploracyjną.

31.07.2020. Koprzywnica. Kąpielisko w KoprzywnicyFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Zalew Koprzywnicy od dnia otwarcia, czyli od jutra będzie strzeżony przez dwóch ratowników. Na miejscu jest punkt gastronomiczny, parking oraz toaleta.

Reklama