Koprzywnica kusi turystów

Data publikacji: 27.06.2020 14:55
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
27.06.2020 Koprzywnica. Zalew

27.06.2020 Koprzywnica. Zalew
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Zabytki, ale również miejsca atrakcyjne przyrodniczo mogą zobaczyć turyści, którzy odwiedzą w sobotę lub niedzielę Koprzywnicę. „Koprzywnica na weekend” – to nowy projekt Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu oraz urzędu miejskiego mający na celu promocję tej gminy.

Pomysłodawcy akcji chcą wykorzystać potencjał terenu oraz bliskość popularnego wśród turystów Sandomierza.

Odwiedzając leżącą zaledwie kilkanaście kilometrów od tego miasta Koprzywnicę można zobaczyć między innymi najstarszy miejscowy zabytek, czyli osiemsetletni pocysterski klasztor. W tej miejscowości jest też zalew, który w tym roku będzie czynny od sierpnia.

- Można u nas spacerować, jeździć na rowerze, uprawiać nordic walking. Chcemy wykorzystać ten potencjał. Opracowaliśmy już pierwsze mapy, które można pobrać z naszej strony internetowej poprzez kod QR, będą też kolejne - powiedział Krzysztof Pitra, dyrektor domu kultury w Koprzywnicy.

27.06.2020 Koprzywnica. Miejsce rekreacji nad zalewemFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Zalew w Koprzywnicy ma w tym roku przyciągnąć miłośników wypoczynku nad wodą. Pobliskie Jezioro Tarnobrzeskie z powodu prowadzonych tam inwestycji będzie nieczynne przez cały sezon. Nad koprzywnickim zbiornikiem rozpoczął pracę punkt gastronomiczny, są ścieżki spacerowe. W planach jest uruchomienie kina letniego.

Katarzyna Batko dyrektor Lokalnej Organizacji Turystycznej w Sandomierzu przyznała, że Koprzywnica jest atrakcyjna dla odwiedzających ten region. W pakietach turystycznych organizacji Koprzywnica polecana jest jako miejscowość, gdzie można poznać dzieje rodu Skotnickich. LOT organizuje również wycieczki, których ważnym przystankiem jest ta miejscowość.

Materiały dotyczące Koprzywnicy i tamtejszych atrakcji trafiły m.in. do siedziby PTTK w Sandomierzu i Tarnobrzegu.

Od kilku tygodni w siedzibie koprzywnickiego Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury funkcjonuje Miejsce Przyjazne Rowerzyście na trasie Green Velo, gdzie można samemu dokonać drobnej naprawy roweru czy skorzystać z łazienki.

27.06.2020 Koprzywnica. Miejsce rekreacji nad zalewemFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Reklama