Koprzywnica wychodzi z kulturą na zewnątrz

Data publikacji: 20.07.2020 17:46
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
20.07.2020 Koprzywnica. Remont tarasów Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury

20.07.2020 Koprzywnica. Remont tarasów Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury
Fot. Urząd Miasta w Koprzywnicy

Odnowione tarasy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Koprzywnicy posłużą do poszerzenia oferty artystycznej dla mieszkańców i turystów.

Po zakończeniu prac remontowych będą się tam odbywać kameralne wydarzenia, np. wieczory przy muzyce gitarowej czy spotkania z poezją i ciekawymi ludźmi. 

- To miejsce na pewno zostanie wykorzystane do promocji kultury na zewnątrz, zmieści się tam kilka stolików, przy których zasiądzie publiczność. Uważam, że posiadanie takiego miejsca będzie nas obligować do tego, aby je ciekawie wykorzystać - powiedział Krzysztof Pitra, dyrektor domu kultury w Koprzywnicy.

Gruntowny remont tarasów był niezbędny nie tylko ze względu na możliwość ich wykorzystania pod kątem artystycznym.

Woda, która po nich przepływała spowodowała zagrzybienie ścian budynku.

W tym samym obiekcie, co ośrodek kultury swoją siedzibę ma także jednostka Ochotniczej  Straży Pożarnej. Prace remontowe polegają na zerwaniu starych płytek i osuszaniu podłoża. Następnie wykonana zostanie nowa wylewka z masy żywicznej. Jak powiedziała Aleksandra Klubińska, burmistrz Koprzywnicy - taka nawierzchnia ma walory estetyczne, ale przede wszystkim jest funkcjonalna.

- Wytrzymuje trudne warunki atmosferyczne i sprawdza się w różnych temperaturach. Jest odporna na wilgotność, promienie UV, ma właściwości antypoślizgowe, będzie więc bezpieczna dla mieszkańców - dodała burmistrz.

Tarasy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Koprzywnicy tętnić będą życiem artystycznym od jesieni tego roku.

Reklama