Koprzywniccy strażacy z nową motopompą

Data publikacji: 10.05.2021 15:33
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
10.05.2021 Koprzywnica. Motopompa OSP w Koprzywnicy. Na zdjęciu od lewej: prezes Zdzisław Cebuchowski i burmistrz Koprzywnicy Aleksandra Klubińska

10.05.2021 Koprzywnica. Motopompa OSP w Koprzywnicy. Na zdjęciu od lewej: prezes Zdzisław Cebuchowski i burmistrz Koprzywnicy Aleksandra Klubińska
Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

O nowoczesną motopompę wzbogaciła się jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Koprzywnicy. Zastąpiła wysłużoną poprzedniczkę, która służyła strażakom od lat 60. ubiegłego wieku.

Jak poinformował Zdzisław Cebuchowski, prezes OSP w Koprzywnicy, motopompa będzie wykorzystywana do celów szkoleniowych na zawody pożarnicze oraz w sytuacjach zagrożenia powodziowego, dlatego jej zakup był bardzo potrzebny.

Wydajność nowego sprzętu to 1,6 tys. litrów na minutę, podczas gdy poprzedniczka mogła przepompować o połowę mniej.

Motopompa kosztowała 50 tys. złotych. Władze gminy pokryły połowę kosztów, a pozostała kwota pochodziła z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu i Starosta Powiatowego, które przekazało na ten cel 5 tys. złotych.

Do Ochotniczej Straży Pożarnej w Koprzywnicy należy 24 druhów. W ostatnim czasie jej szeregi zasiliło 9 młodych strażaków. Na wyposażeniu jednostki są dwa średnie samochody i łódź motorowa do ratownictwa wodnego. Kilka dni temu decyzją ministra spraw wewnętrznych i administracji, OSP w Koprzywnicy otrzymała 50-procentowe dofinansowanie na zakup nowego, lekkiego samochodu strażackiego. Pozostałe fundusze zapewni gmina.

Od 2000 roku jednostka OSP w Koprzywnicy należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. W tym roku będzie świętować 110-lecie powstania.

10.05.2021 Koprzywnica. Motopompa OSP w KoprzywnicyFot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

adv adv
Wiadomości
Reklama