Kordas: w Łodzi nabrałem doświadczenia

Data publikacji: 31.07.2020 14:29
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Kornel Kordas - Korona Kielce

Kornel Kordas - Korona Kielce
Fot. Korona Kielce

Wśród piłkarzy przygotowującej się do rozgrywek Fortuna I Ligi Korony Kielce jest trzech, którzy w minionym sezonie byli wypożyczeni do innych klubów. Bramkarz Paweł Sokół spadł z Elaną Toruń do III ligi, napastnik Maciej Firlej utrzymał się w II lidze z Pogonią Siedlce, a obrońca Kornel Kordas awansował z Widzewem Łódź na zaplecze PKO Ekstraklasy.

- Chłopaki w szatni pogratulowali mi awansu. W Łodzi nabrałem doświadczenia, bo praktycznie grałem przez cały sezon. Presja w czasie występu na pełnym stadionie Widzewa była dużo większa. Myślę, że to wszystko pozwoliło mi dobrze wejść w piłkę seniorską. Wróciłem do Kielc i skupiam się na tym, żeby dobrze wykonywać swoją pracę – stwierdził wychowanek JKS 1909 Jarosław.

20-letni Kornel Kordas rozegrał w barwach Widzewa Łódź 23 mecze w II lidze i dwa w Pucharze Polski. W większości przypadków były to występy od pierwszej do ostatniej minuty.

20-letni Paweł Sokół wiosną ośmiokrotnie stanął między słupkami bramki Elany Toruń, a 23-letni Maciej Firlej zagrał w 31 meczach Pogoni Siedlce, w których strzelił 10 goli.

adv adv
Wiadomości
Reklama