Korona ma nowego prezesa, ale nazwisko poznamy w czwartek

Data publikacji: 11.01.2021 19:00
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Na zdjęciu: Sławomir Gierada - p.o. prezesa zarządu Korony S.A.

Na zdjęciu: Sławomir Gierada - p.o. prezesa zarządu Korony S.A.
Fot. Korona Kielce

Rada Nadzorcza spółki Korona S.A. wybrała w poniedziałek prezesa zarządu, ale jego nazwisko poznamy w czwartek.

- Nowego sternika klubu chcemy wcześniej oficjalnie przedstawić prezydentowi Bogdanowi Wencie i radnym miejskim - poinformował p.o. prezesa Sławomir Gierada.

Od 29 października 2020 roku 100 proc. akcji spółki należy do Gminy Kielce. Dzień później do dymisji podał się Krzysztof Zając, który zarządzał klubem od 11 kwietnia 2017 roku. Od 9 listopada 2020 roku obowiązki prezesa pełni Sławomir Gierada, doradca Bogdana Wenty i członek Rady Nadzorczej Korona S.A.

- Podjęliśmy ostateczną decyzję, ale z jej ogłoszeniem chcemy poczekać do czwartku. W tym dniu umówiliśmy się na spotkanie z prezydentem miasta i radnymi. Chcemy, żeby oni pierwsi zostali poinformowani o naszym wyborze - powiedział Sławomir Gierada. 

W czwartkowym spotkaniu mają uczestniczyć m.in. przewodniczący Rady Nadzorczej Korona S.A. Piotr Dulnik, p.o. prezesa Sławomir Gierada i Łukasz Jabłoński, który od listopada ubiegłego roku jest prokurentem w spółce Korona S.A..

Kandydatów na prezesa kieleckiego pierwszoligowca było pięciu. Z nieoficjalnych informacji wynika, że faworytem do objęcia tej funkcji był Łukasz Jabłoński.

Reklama