Korona zaprezentowała się kibicom. Nowe stroje robią wrażenie [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 18.07.2021 20:37
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
18.07.2021. Kielce. Prezentacja zawodników Korony Kielce w nowych strojach

18.07.2021. Kielce. Prezentacja zawodników Korony Kielce w nowych strojach
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Prawie 2 tys. osób obejrzało z trybun stadionu „Suzuki Arena” oficjalną prezentację drużyny Korony Kielce, która w zbliżającym się dużymi krokami sezonie Fortuna 1. Ligi, będzie walczyć o powrót do piłkarskiej Ekstraklasy.

Bramkarze Marceli Zapytowski i Konrad Forenc oraz obrońca Piotr Malarczyk i pomocnik Jacek Kiełb, wybiegli na murawę w strojach meczowych, przygotowanych przez nowego sponsora technicznego kieleckiego klubu, firmę 4F. Pozostali zawodnicy zaprezentowali się w kompletach treningowych.

- Bardzo dziękuję za fantastyczne i ciepłe przyjęcie w Kielcach. Hasło Korony to „jedność, dążenie do rozwoju i powrót na należne miejsce”. Chciałbym Was prosić, żebyście od początku wspierali tych wspaniałych zawodników. Mamy fantastyczną grupę o silnych charakterach i dobrych umiejętnościach piłkarskich. Najważniejsza jest Korona Kielce. Wygrywamy wszyscy razem - mówił do publiczności trener Dominik Nowak.

- Cała drużyna wraz ze sztabem szkoleniowym damy z siebie wszystko i powalczymy o jak najlepszy wynik w nowym sezonie - obiecał nowy obrońca zespołu, pozyskany z Górnika Zabrze Michał Koj.

- Było bardzo miło stanąć znów przed kielecką publicznością. Czuć było w powietrzu dużo optymizmu. Dobrą postawą na boisku, rozwiejemy wątpliwości tych kibiców, którzy po tym co działo się w ostatnich latach, niechętnie patrzą na Koronę - stwierdził Piotr Malarczyk wychowanek kieleckiego klubu, który do niego wraca po dwóch latach.

- Połączenie barw Korony z czymś nowoczesnym dało niesamowity efekt. Ładny wzór i ma nadzieję, że będą to szczęśliwe stroje - ocenił były kapitan kieleckiego zespołu.            

W sobotę, 24 lipca, Korona rozegra ostatni w letnim okresie przygotowawczym mecz kontrolny. Przeciwnikiem „żółto – czerwonych” będzie inny pierwszoligowiec Sandecja Nowy Sącz. Sparing będzie zamknięty dla kibiców i dziennikarzy.

W piątek, 30 lipca, na inaugurację sezonu 2021/2022, kielczanie zmierzą się na „Suzuki Arenie” z beniaminkiem rozgrywek Skrą Częstochowa.

Reklama