Korona żegna się z ekstraklasą, a Cebula z Kielcami

Data publikacji: 17.07.2020 08:48
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
01.03.2020 Kielce. Mecz Korona Kielce - Lecha Gdańsk. Marcin Cebula

01.03.2020 Kielce. Mecz Korona Kielce - Lecha Gdańsk. Marcin Cebula
Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Po jedenastu latach Korona żegna się ekstraklasą. To pierwszy sportowy spadek drużyny z najwyższej klasy rozgrywkowej. W 2008 roku „żółto–czerwoni” zostali karnie zdegradowani za korupcję. W tym samym roku z kieleckim klubem związał się Marcin Cebula. Po dwunastu latach utalentowany piłkarz opuszcza stolicę regionu świętokrzyskiego.

"Super Express" poinformował, że Marcin Cebula budzi zainteresowanie kilku klubów ekstraklasy, w tym Legii Warszawa. Gazeta wymienia także m.in. Górnika Zabrze, Pogoń Szczecin i Zagłębie Lubin. Według nieoficjalnych informacji pojawiły się także oferty zagraniczne.

Marcin Cebula przyszedł do Korony w lipcu 2008 roku z Pogoni Staszów. Miał wówczas 12 lat. W ekstraklasie zadebiutował w maju 2013 roku w zremisowanym 1:1 meczu z Polonią Warszawa. W elicie rozegrał w sumie 143 mecze, strzelając w nich sześć bramek i zaliczając siedem asyst.

Marcin Cebula będzie miał okazję do pożegnania się z kieleckimi kibicami sobotnim pojedynkiem z ŁKS Łódź. O ile trener Maciej Bartoszek postawi na 24-letniego pomocnika, który pauzował w ostatnim spotkaniu w Płocku z Wisłą z powodu żółtych kartek. 

Reklama